Google odpowie na proste pytania zamiast pokazywać nam linki do stron

Google odpowie na proste pytania zamiast pokazywać nam linki do stron

Google odpowie na proste pytania
Google odpowie na proste pytania
27.11.2018 09:23

Firma Google potwierdziła, że zamierza na szerszą skalę wprowadzić funkcję, testowaną od początku roku. Decyzja może być zaskakująca, gdyż przeczy idei wyszukiwarki, jaką znamy. W odpowiedzi na niektóre pytania, Google wyświetli nam od razu potrzebne informacje w postaci karty (i ewentualnie kalkulatora), a pod nimi nie będzie żadnych linków do powiązanych z pytaniem stron.

Jeśli traktujemy wyszukiwarkę Google jako narzędzie do szybkiego znajdowania odpowiedzi na pytania, ta drobna zmiana okaże się bardzo korzystna. Jeśli chcemy coś policzyć albo dowiedzieć się, która jest teraz godzina w kraju na innym kontynencie, nie ma powodu, byśmy przeglądali także powiązane z tym tematem strony i czytali naukowe uzasadnienie odpowiedzi (choć zwykle nie zaszkodzi).

W aplikacji mobilnej Google i w przeglądarkach mobilnych po zadaniu prostego pytania często zobaczymy widok podobny do tych poniżej. Odpowiedź jest podana od razu, a wyniki wyszukiwania na stronach ukryte. Można je przejrzeć, korzystając z polecnia „Pokaż wszystkie wyniki” poniżej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie wszystkie pytania o strefy czsowe czy przeliczenia są już prezentowane w ten sposób. Wygląda też na to, że Google jeszcze nie prezentuje bez linków odpowiedzi na pytania w języku polskim.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zakres pytań, na jakie Google będzie odpowiadać wprost, powinien się powiększać z czasem. Google twierdzi, że sposób prezentacji odpowiedzi zmienia się tylko dla sytuacji, w których wyszukiwarka na pewno odpowie prawidłowo bez pomocy z zewnątrz. Efektem ubocznym jest szybsze działanie aplikacji mobilnej.

Powody do niezadowolenia mają za to osoby prowadzące strony z konwerterami i uczące matematyki. Problemów mogą spodziewać się też marki i strony, nawiązujące do działań matematycznych (na przykład ukraiński VoD kanału „2+2”), stref czasowych albo popularnych pytań. Znalezienie ich będzie nieco trudniejsze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)