Google opuścił Windows Phone. Ostatnia aplikacja przestała działać

Google opuścił Windows Phone. Ostatnia aplikacja przestała działać

17.09.2018 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google nigdy aktywnie nie wspierała rozwoju systemu mobilnego Windows Phone, ale z niektórych usług można było bez problemu korzystać. Dostępna była między innymi aplikacja wyszukiwarki Google. Była, ponieważ w ubiegłym tygodniu przestała działać. Dla osób, które korzystają z usług Google, ale wciąż nie chcą rozstać się ze swoją Lumią, to przykra niespodzianka. W historii systemu Windows Phone zaś kolejny gwóźdź do trumny, która lada moment zostanie opuszczona do wykopanego już grobu.

Aplikacje Google od lat mają coraz większe znaczenie dla użytkowników Internetu, zwłaszcza tych korzystających z urządzeń mobilnych. Wyszukiwarka, przeglądarka Chrome, Mapy czy Android cieszą się ogromną popularnością i mają niewielu realnych konkurentów. Niektórzy uważają, że nieobecność aplikacji Google'a na Windows Phone to jedna z przyczyn jego upadku. Trudno się z tym nie zgodzić, ale równie ważne było podejście Microsoftu, który długo zaniedbywał własne aplikacje dla swojego systemu mobilnego. OneNote i aplikacje z pakietu Office zostały znacznie w tyle za aplikacjami dla Androida i iOS-a.

Aplikacja wyszukiwarki Google to ostatnia z aplikacji Google'a, które jeszcze działały na Windows Phone. Od kilku dni po uruchomieniu jej zobaczymy komunikat o problemach z połączeniem z serwerem, zarówno podczas wprowadzania tekstu, jak i zapytań głosowych. Nie istnieje żadne proste obejście tego problemu, a bardziej skomplikowanych pewnie nikt nie będzie szukał. Użytkownicy wierni systemowi Windows Phone muszą przesiąść się na Google w przeglądarce lub pożegnać się z wiedzą na wyciągnięcie ręki.

Aplikacja wyszukiwarki dostała ostatnią aktualizację do wersji 2.0 w roku 2013. Mimo podeszłego (jak na aplikację mobilną) wieku, w Windows Store wciąż pojawiają się pod nią komentarze użytkowników, łącznie z prośbami o udostępnienie innych aplikacji Google'a na Windows Phone.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (60)
Zobacz także