Google patentuje minimalistyczną stronę startową

Google patentuje minimalistyczną stronę startową

Redakcja
03.09.2009 13:19

Strona główna Google jest jedną z najlepiej znanych w internecie. Firma już dawno temu postanowiła ją opatentować w obawie przed kopiowaniem. Teraz, po wielu latach, wreszcie zatwierdzono ten projekt

Prostota strony głównej Google okazała się wprost proporcjonalna do jej skuteczności. Firma zdawała sobie z tego sprawę i w obawie o kopiowanie tego typu wyglądu postanowiła opatentować wzór już 5 i pół roku temu. Jak informuje Valleywag prawnikom Google właśnie udało się przekonać biuro patentowe do słuszności ochrony minimalistycznego wzoru Google.

Od teraz firma jest już oficjalnie właścicielem pomysłu na stronę, której centralna część opiera się na oknie wpisywania haseł dla wyszukiwarki, a jedynymi dodatkami jest parę linków oraz duże logo firmy na górze. Niestety nie wiadomo na razie czy z powodu patentu Google zwróci się do konkurentów o zmianę wyglądu witryn. Podobną formę strony ma przede wszystkim wyszukiwarka Yahoo. Niejasność opisu patentu powoduje jednak, że nawet Microsoft może niepokoić się o wzór witryny Bing.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)