Google Pay połączy płatności mobilne, zakupy i przelewy w jednej aplikacji

Google Pay połączy płatności mobilne, zakupy i przelewy w jednej aplikacji

Płatność NFC z depositphotos
Płatność NFC z depositphotos
20.02.2018 15:28, aktualizacja: 20.02.2018 16:41

Google stara się ułatwić nam płatności i rozliczenia, ale by to zrobić, znów musi połączyć kilka produktów w jeden. Portfel Google, API Pay With Google i Android Pay od dziś funkcjonują pod wspólną nazwą Google Pay. Usługa obejmie zarówno płatności peer-to-peer między znajomymi (dawniej Google Wallet), jak i możliwość płacenia za zakupy telefonem przy fizycznych terminalach i online.

Nowa aplikacja Google Pay jest właśnie wprowadzana do sklepu i dla wielu użytkowników dawna aplikacja Android Pay jest już widoczna jako Google Pay. Jeśli już korzystacie z aplikacji, nie musicie nic robić – jej nowa odsłona zostanie zainstalowana automatycznie, gdy tylko aktualizacja będzie dostępna w Polsce.

Gdzie będzie można z niej skorzystać? Znaczek Google Pay zastąpi zapewne etykietki i naklejki Android pay w fizycznych sklepach. W Londynie, Kijowie i Portland Google Pay jest obsługiwany także w środkach transportu zbiorowego. Z czasem Google Pay powinien zacząć występować także obok PayPala jako szybka płatność w sklepach internetowych. Będą też prezenty, zniżki i pogramy lojalnościowe.

Obraz

Na razie jednak będziemy ograniczeni do funkcji podobnych do Android Pay. Transakcje między użytkownikami będą dostępne za kilka miesięcy, najpierw w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Docelowo jedna aplikacja ma całkowicie zastąpić narzędzia do płatności i rozliczeń między użytkownikami. Nie zabraknie też integracji z innymi usługami Google'a. Pierwszy na myśl przychodzi sklep Play, ale w planach jest też integracja z Asystentem Google. Przykład widać na obrazku powyżej.

Miejmy nadzieję, że połączenie produktów pójdzie w parze z jednolitymi zasadami korzystania z nich w różnych krajach. Nie ma nic gorszego, niż kolejny atrakcyjny produkt niedostępny w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)