Google Pixelbook – Google prezentuje własnego chromebooka

Google Pixelbook – Google prezentuje własnego chromebooka

Google Pixelbook – Google prezentuje własnego chromebooka
04.10.2017 19:00

Rodzina urządzeń Made by Google powiększyła się dziś nie tylko o nowe głośniki z asystentem z serii Home. Mimo że gwiazdą wieczoru będą zapewne nowe smartfony Pixel, Google zaprezentowało także nowego laptopa klasy premium…

Google Pixelbook

Pixelbook to laptop z systemem Chrome OS, możemy zatem mówić po raz piewszy o chromebooku wyprodukowanym przez Google. Pixelbook wyposażony został dotykowy 12,3-calowy ekran. Urządzenie ma konstrukcję pozwalającą na składanie i wykorzystywanie go jako laptopa. Sprzyjać temu będzie niewielka waga – Pixelbook waży zaledwie 1 kg i ma grubość 10,3 mm.

Specyfikacja

Natywna rozdzielczość ekranu nowego laptopa to QuadHD, co przy przekątnej 12,3 cala daje zagęszczenie rzędu 235 pikseli na cal. Komputer dostępny będzie w wariancie z procesorami Intela i5 i i7, 16 GB RAM-u oraz 512 GB pamięci SSD. Akumulator ma pozwolić na 10 godzin pracy na jednym ładowaniu. Zaledwie kwadrans ładowania ma pozwolić na 2 godziny dalszej pracy

Meet Google Pixelbook | The laptop reimagined

Oprogramowanie

Na Pixelbooku zostanie zainstalowany Chrome OS ze sklepem Google Play. Laptop będzie pierwszym z zainstalowanym Google Assistantem, którego wywoływać będzie można za pomocą fizycznego przycisku na klawiaturze. Ciekawą funkcją jest Instant thetering – przy utracie połączenia z Wi-Fi, Pixelbook automatycznie włączy hotspot w smartfonie Pixel i połączy się z Internetem.

Pixelbook trafi do sprzedaży w cenie 999 dolarów. Za kolejne 99 dolarów będzie można dokupić do niego rysik. Chromebook made by Google nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)