Google Play i aplikacje z Androida właśnie trafiły na pierwsze komputery z Chrome OS

Google Play i aplikacje z Androida właśnie trafiły na pierwsze komputery z Chrome OS

17.06.2016 13:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma wątpliwości, że pojawienie się aplikacji z Androida na Chrome OS-ie może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pecetów. Mowa de facto o utworzeniu kompatybilnego ekosystemu ze współdzielonym repozytorium aplikacji, a wszystko to pod egidą Google, które uzupełnia całość swoimi usługami. Zgodnie z zapowiedziami, Google Play trafiło już na pierwsze chromebooki.

Opublikowany przez Google jeszcze w maju pojawiły się już potwierdzone zrzutami doniesienia, że aktualizacja się rozpoczęła.

Źródło: NeoOfTheDark via reddit
Źródło: NeoOfTheDark via reddit

Użytkownicy Pierwszej Strony Internetu informują, że aktualizacja oznaczona jako Chrome OS 53 trafiła już na wszystkie trzy urządzenia. Mowa o kanale deweloperskim aktualizacji. Aby rozpocząć korzystanie ze sklepu konieczne jest także zaznaczenie odpowiedniej opcji w ustawieniach systemowych, która może być domyślnie wyłączona. Nie oznacza to jednak, że obyło się bez problemów.

Otóż urządzenia z Chrome OS-em są identyfikowane przez sklep Google jako tablet z zainstalowanym Androidem 6.0.1, a to wiąże się z ograniczeniami w dostępności aplikacji przeznaczonych tylko na telefony. Ponadto, co oczywiście nie jest zaskoczeniem, użytkownicy wskazują na problemy wynikające, na przykład w grach, z braku akcelerometru i żyroskopu w Chromebookach. Pełna lista urządzeń, na które trafi Google Play dostępna jest na stronach Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)