Android 13 myli zegarek z samochodem i szuka Androida Auto

Android 13 myli zegarek z samochodem i szuka Androida Auto

Android Auto
Android Auto
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
04.09.2022 12:35

Użytkownicy najnowszego Androida 13 mogą być rozczarowani błędem, który można napotkać w systemie. Okazuje się, że system błędnie rozpoznaje smartwatche jako teoretycznie zdolne do obsługi Androida Auto i stale analizuje urządzenie pod tym kątem, wyświetlając absurdalne powiadomienie.

Na problem zwrócił uwagę serwis autoevolution, powołując się na oficjalne forum użytkowników Androida Auto. Jak się okazuje, Android 13 niesłusznie uznaje, że podłączony przez Bluetooth smartwatch mógłby obsługiwać Androida Auto i stara się uruchomić aplikację dla kierowców. Skutkuje to nieustannym wyświetlaniem powiadomienia o "poszukiwaniu Androida Auto". Problem znika, gdy wyłączy się łączność bezprzewodową, co rzecz jasna wyklucza dalsze korzystanie z zegarka.

Problem Androida 13 da się ominąć inaczej, ale także to rozwiązanie mało komu się spodoba. Okazuje się, że wystarczy usunąć zegarkowi uprawnienia do obsługi połączeń, tyle tylko, że wtedy straci jedną z kluczowych funkcji. Niezależnie od metody, trudno w takiej sytuacji mówić o wygodzie korzystania zarówno ze smartfonu, jak i smartwatcha. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość, nim Google rozwiąże problem aktualizacją.

Powiadomienie o "poszukiwaniu Androida Auto"
Powiadomienie o "poszukiwaniu Androida Auto"© Forum Android Auto

Usterka jest już na szczęście analizowana, więc można sądzić, że do jej rozwiązania pozostało niewiele czasu. Niedawno Google zaskoczył użytkowników Androida Auto, wydając poprawkę zaledwie kilka dni po pierwszych zgłoszeniach problemu dotyczącego komunikacji z samochodem. W obecnym przypadku warto także odnotować, że świeży Android 13 działa obecnie u niewielkiej liczby użytkowników, więc można założyć, iż problem jest stosunkowo niewielkiej skali.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)