Google Play Protect trafia na Androida. Ma być bezpieczniej

Google Play Protect trafia na Androida. Ma być bezpieczniej

Google Play Protect trafia na Androida. Ma być bezpieczniej
20.07.2017 18:54

Na tegorocznej konferencji Google I/O, Stephanie Saad Cuthbertson, dyrektor zarządzania produktem w pionie Androida, poinformowała o usłudze Google Play Protect. Zadaniem jest skanowanie wszystkich aplikacji z Google Play pod kątem zagrożeń. Usługa właśnie trafia do wszystkich użytkowników, zapewniając im dodatkową ochronę, wraz z wydaniem Usługi Google Play w wersji 11.

Jak informuje samo Google – Play Protect regularnie sprawdza aplikacje i urządzenie pod kątem szkodliwego oprogramowania. Jeśli zagrożenie zostanie wykryte, użytkownik otrzyma stosowne powiadomienie. Firma chwali się, że w trosce o bezpieczeństwo codzienne skanuje 50 mld aplikacji. Wszystkie aplikacje na Androida mają być poddawane rygorystycznym testom zabezpieczeń, zanim trafią do sklepu Google Play.

Obraz

Pierwszą nieznaczną wizualną zmianę zobaczymy po przejściu do ustawień: Ustawienia › Google › Zabezpieczenia. Pojawi się wówczas ekran Google Play Protect z informacjami o ostatnio przeskanowanych aplikacjach oraz stanie zabezpieczenia urządzenia.

Z jego poziomu możemy wyłączyć skanowanie aplikacji oraz zdecydować czy chcemy wysyłać nieznane aplikacje do Google w celu usprawnienia usługi i sprawdzenia tych aplikacji. Całość wygląda podobnie do poprzedniego rozwiązania – ekranu weryfikacji aplikacji.

Obraz

Usługi Google Play w wersji 11 wraz z Play Protect trafiają na urządzenia już od dwóch tygodni. W związku z tym powinny być już dostępne u większości użytkowników. Nowości pojawiają się również w samym sklepie Google Play – nowa karta informująca, że urządzenie jest bezpieczne. Jednakże nie jest ona jeszcze dostępna u wszystkich.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)