Google Play z PayPalem w 12 krajach

Google Play z PayPalem w 12 krajach
15.05.2014 22:51
Google Play z PayPalem w 12 krajach

To dobra wiadomość dla osób, które nie chcą podawać firmie Google swojego numeru karty kredytowej. Google wprowadził możliwość płacenia w sklepie Play za pomocą konta PayPal w 12 krajach. Tym razem Polski na liście nie ma, ale to zapewne tylko kwestia czasu.

W ramach przystosowywania platformy do warunków w różnych częściach świata Google wprowadził obsługę kont PayPal w Austrii, Belgii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Płatność w ten sposób jest bardzo prosta — PayPal pojawi się jako jedna z możliwości zapłacenia za aplikację czy książkę w kliencie sklepu na urządzeniu bądź w przeglądarce. Niestety, jeśli ktoś zamierza kupić urządzenia lub akcesoria z Play, będzie musiał po staremu skorzystać z Portfela Google — PayPalem zapłacić można wyłącznie za treści cyfrowe.

350108237783394241

Aplikacje bądź treści cyfrowe można kupić także doliczając sobie ich koszt do rachunku telefonicznego u wybranych operatorów. Zasięg tego rozwiązania został także poszerzony na kolejnych 7 krajów. Należy zaznaczyć, że ta metoda płatności możliwa jest tylko w kliencie sklepu na urządzeniu mobilnym z kartą SIM operatora i tylko jeśli łączymy się ze sklepem za pomocą łącza komórkowego. Podobnie jak PayPal, doliczenie ceny aplikacji do rachunku telefonicznego pojawi się jako jedna z opcji płatności przy zakupie. W Polsce taką możliwość mają obecnie tylko abonenci sieci Play.

W 13 krajach pojawiły się także karty podarunkowe. Listę krajów i nominałów można znaleźć na stronach pomocy. Ponadto sklep Play pozwala na sprzedaż aplikacji deweloperom z kolejnych 13 krajów i pozwala rozliczać się w 28 nowych walutach. Obecnie dwie z trzech sprzedaży za pośrednictwem Google Play odbywają się poza Stanami zjednoczonymi, a względem ubiegłego roku liczba transakcji wzrosła o ponad 300%, jest więc o co walczyć.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)