Google podsumowuje pierwsze 8 miesięcy Apps Marketplace

Google podsumowuje pierwsze 8 miesięcy Apps Marketplace

Wojciech Cybulski
20.12.2010 22:28

W związku ze zbliżającym się końcem roku Google pochwalił się wynikami swojego internetowego sklepu z aplikacjami przeznaczonego dla użytkowników Google Apps.

Kiedy Google otwierał Apps Marketplace, można było w nim znaleźć 50 aplikacji. Obecnie jest ich pięć razy więcej i stale korzysta z nich 4 miliony użytkowników. Są to głównie pracownicy firm, które zrezygnowały z rozwijania własnej infrastruktury IT i przeszły na zestaw usług i narzędzi działających w chmurze obliczeniowej Google, takich jak Gmail, Docs, Kalendarz i inne. Dzięki produktom dostępnym w Apps Marketplace przedsiębiorcy mogą rozszerzyć możliwości wykorzystywanych aplikacji pakietu Google oraz korzystać z dodatkowych programów, których w Apps dla Firm brakuje. Wśród najczęściej wybieranych w Apps Marketplace aplikacji znalazł się Manymoon przeznaczony do łatwego zarządzania projektami i webowe systemy relacji z klientami - Insightly oraz konkurencyjny Zoho CRM. Warto zauważyć, że wśród oferowanych programów znajduje się pokaźna grupa darmowych narzędzi, których możliwości powinny w zupełności wystarczyć mniejszym firmom.

Na przyszły rok Google zapowiedziało szereg zmian w Apps Marketplace. Sklep ma ulec przebudowie, na wirtualnych półkach mają być dostępne kolejne, potrzebne przedsiębiorcom aplikacje, a poszczególne narzędzia mają lepiej ze sobą współpracować.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)