Google pokazuje Google od środka

Google pokazuje Google od środka

17.10.2012 18:04

Bezpieczeństwo danych stoi bardzo wysoko na liście priorytetów Google'a, dlatego też nie można się wybrać na wycieczkę i zwiedzić serwerownie, o których krążą legendy. Trochę informacji oczywiście Google podaje, nie jest również tajemnicą, ile prądu zużywa, ale co jest w środku centrów danych do niedawna wiedzieli tylko nieliczni pracownicy firmy.

No tak, na wycieczkę wybrać się nie można. Google ma jednak sprawdzoną metodę na pokazanie nam tego, czego byśmy inaczej nie zobaczyli — StreetView. Wirtualna przechadzka, podczas której (prawie) żadne drzwi nie są przed nami zamknięte, zaczyna się pod wejściem do centrum danych w Karolinie Północnej:

Podczas wirtualnej wycieczki warto przede wszystkim zajrzeć do hali z serwerami, ale „spacer” na zewnątrz też obfituje we wrażenia — w końcu stamtąd najlepiej widać energooszczędną infrastrukturę. Z kolei poniższy film prezentuje niektóre urządzenia w akcji:

Explore a Google data center with Street View

Przedsięwzięciu towarzyszy publikacja wystawy Tam, gdzie mieszka Internet ze zdjęciami autorstwa Connie Zhou, zaś na Wired pojawił się pierwszy w historii reportaż z wnętrza Google'a. Na blogu Green, gdzie znajdują się głównie publikacje dotyczące energooszczędności i infrastruktury Google'a, wkrótce znajdą się wpisy opowiadające więcej o tym, co widać na zdjęciach i trochę historii — warto więc zaglądać.

Z kolei na Uniwersytecie Stanforda nadal można oglądać pierwszą serwerownię Page'a i Brinna. Kreatywności im na studiach, jak widać, nie brakowało…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)