Google popiera rozwój Edge'a z Chromium. Blokada komunikatora dla firm jest tymczasowa

Google popiera rozwój Edge'a z Chromium. Blokada komunikatora dla firm jest tymczasowa

Google deklaruje, że cieszy go rozwój kolejnej przeglądarki z Chromium
Google deklaruje, że cieszy go rozwój kolejnej przeglądarki z Chromium
Oskar Ziomek
27.04.2019 19:00

Nowa wersja Microsoft Edge, która wykorzystuje silnik Chromium, przez wiele osób uważana jest za przeglądarkę mogącą odebrać część użytkowników Google Chrome. Chociaż nowy Edge nie jest jeszcze dostępny w stabilnej wersji, już teraz działa całkiem sprawnie i niejeden użytkownik rozważa korzystanie z niego na co dzień, gdy tylko przeglądarka zostanie dopracowana.

Taka sytuacja może być niepokojąca dla Google, dlatego w sieci pojawiły się przypuszczenia, iż producent Chrome'a celowo utrudnia korzystanie z niektórych swoich aplikacji właśnie w parze z nowym Edgem. Źródłem takich rozważań okazali się testerzy przeglądarki Microsoftu, którzy zwrócili uwagę, iż od niedawna nie pozwala ona na obsługę aplikacji Google Hangouts Meet wykorzystywanej do komunikacji w niektórych firmach. Próba uruchomienia kończy się prośbą o zainstalowanie Chrome'a lub Firefoksa.

Nowy Edge jest na razie dostępny wyłącznie w odmianach testowych.
Nowy Edge jest na razie dostępny wyłącznie w odmianach testowych.

Jak jednak zwraca uwagę serwis The Verge, którego redaktorom udało się uzyskać oświadczenie Google w tej sprawie, cała sytuacja to tylko pewnego rodzaju przypadek. Google deklaruje, że cieszy go rozwój kolejnej przeglądarki bazującej na Chromium, zaś w finalnej wersji nowego Edge'a komunikator ma być oficjalnie obsługiwany – producent przygotowuje na tę okazję nową wersję Hangouts Meet.

Edge z silnikiem Chromium w fazie testów

Do czasu udostępnienia stabilnego wydania Edge'a (które według pierwotnych założeń może się pojawić wraz ze stabilną wersją majowej aktualizacji Windows 10), pozostają testy odmian Canary oraz Dev. Obydwie możecie znaleźć w naszym katalogu oprogramowania, a z odrębnego poradnika dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę podczas konfigurowania strony startowej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)