Google potwierdza autoodtwarzanie filmów w wynikach wyszukiwarki

Google potwierdza autoodtwarzanie filmów w wynikach wyszukiwarki

Google potwierdza autoodtwarzanie filmów w wynikach wyszukiwarki
26.07.2017 16:11

Większość Internautów nienawidzi automatycznie odtwarzających się filmów, czy to tych Facebooku czy innych stronach internetowych. Jak donosi The SEM Post niebawem taką funkcję możemy zobaczyć w wyszukiwarce Google. Informacje zostały już potwierdzone przez Google.

Wchodzimy na stronę internetową w celu przeczytania artykułu czy przeglądamy Facebooka, a nagle z głośników słyszmy, że właśnie rozpoczęło się odtwarzanie filmu. Nie kliknęliśmy Play, nie planowaliśmy nawet tego zrobić, a jesteśmy atakowani wideo, które najprawdopodobniej w ogóle nas nie interesuje. Takie automatyczne odtwarzanie potrafi być naprawdę denerwujące – przeszkadza, odrywa nas od aktualnie wykonywanej czynności, zmuszając do szukania odtwarzacza i zatrzymania materiału. Nic więc dziwnego, że w Sieci powstało mnóstwo poradników pokazujących jak pozbyć się automatycznego odtwarzania.

Obraz

Niebawem dostępne poradniki mogą zostać wzbogacone o kolejne instrukcje, tym razem przedstawiające jak pobyć się automatycznego uruchamiania filmów z Google. Wyszukiwarka może wkrótce odtwarzać treści wideo np. po zapytaniach związanych z filmami czy programami telewizyjnymi. Niestety, funkcja może zadziałać nawet wtedy, gdy nie pytamy o konkretny film lub serial.

Obecnie po prawej stronie wyświetlane są informacje o konkretnym filmie, programie telewizyjnym czy serialu. Najczęściej otrzymujemy grafikę i krótką informację. Jednakże w tym miejscu ma zostać dodany także materiał wideo, który będzie startował automatycznie, bez wyraźnej zgody ze strony użytkownika.

Obraz

Pewnym pocieszeniem jest domyślnie wyłączony dźwięk. Użytkownik musi go włączyć z poziomu odtwarzacza. Nowa funkcja jest obecnie w fazie testów i trafiła do wybranych osób. Dodatkowo widoczna jest tylko na desktopie – na urządzeniach mobilnych rozpoczęcie odtwarzania wymaga ingerencji ze strony użytkownika

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)