Google prawdopodobnie testuje tryb ciemny dla swojej wyszukiwarki

Google prawdopodobnie testuje tryb ciemny dla swojej wyszukiwarki

Logo Google'a. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
Logo Google'a. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)
14.12.2020 16:02

Google być może nareszcie zamierza wprowadzić ciemny tryb wyszukiwania dla użytkowników komputerów, po tym jak w maju dodał taką opcję do aplikacji mobilnej wyszukiwarki.

Jak pisze portal "Engadget", niektórzy użytkownicy dostali krótki dostęp do takiej wersji, następnie wyszukiwarka znowu wróciła do standardowego wyglądu. Faktem tym szczęśliwcy podzielili się w serwisie Reddit.

Pierwszy post na ten temat zamieścił użytkownik Pixel3aXL, który napisał, że "googlował jakieś hasło i strona wyszukiwarki był biała, a później wyszukał następne hasło w nowej karcie i zobaczył coś takiego".[img=Google-Search-dark-mode-web-1]Ciemna wersja zniknęła jednak 2 godziny później. Kilka osób napisało, że przydarzyło im się to samo.

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle Google rozszerzy test na więcej osób. Nie będzie to jednak zaskakujące, jeśli tak się stanie. W końcu poza aplikacją mobilną wyszukiwarki także przeglądarka Google Chrome otrzymała taką właśnie opcję w kwietniu ubiegłego roku. Podobne ruchy wykonały też Microsoft i Apple dla swoich systemów operacyjnych – Windows 10 i macOS.

"Engadget" poprosił Google'a o komentarz w tej sprawie, ale jak na razie nie otrzymał odpowiedzi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)