Google rezygnuje z rozwoju aplikacji Inbox. Masz pół roku, by przekonać się do Gmaila

Strona głównaGoogle rezygnuje z rozwoju aplikacji Inbox. Masz pół roku, by przekonać się do Gmaila
12.09.2018 22:54
Google rezygnuje z rozwoju aplikacji Inbox. Na rynku zostanie Gmail (depositphotos)
Google rezygnuje z rozwoju aplikacji Inbox. Na rynku zostanie Gmail (depositphotos)

Google rezygnuje z dalszego rozwoju aplikacji Inbox. To program do obsługi wiadomości e-mail na Androida oraz iOS-a, który dostępny jest równolegle do aplikacji Gmaila i dotychczas stanowił dla producenta poletko do testowania nowych funkcji. Część z nich trafiła zresztą potem właśnie do dużo bardziej popularnego Gmaila. Inbox dostępny jest na rynku już od około 4 lat i jak informuje Google, jego rola dobiegła końca, a w efekcie aplikacja zniknie z rynku w marcu 2019 roku.

Wszystko to głównie za sprawą zmian i nowości, które przez lata zdążyły trafić do aplikacji Gmaila. Swego czasu nowe funkcje były najpierw eksperymentalnie implementowane w Inboksie, gdzie były testowane przez stosunkowo niewielką grupę użytkowników. Ostatecznie Google zbierał w ten sposób uwagi i dopracowane później nowości trafiały do Gmaila, który w przeciwieństwie do Inboksa był ostatnio często aktualizowany. Aplikacja obsługuje już na przykład możliwość personalizowania gestów, a od kwietnia – nowe powiadomienia.

Cztery lata po uruchomieniu Inbox w 2014 roku, dowiedzieliśmy się dużo o tym, jak ulepszać pocztę e-mail (...) Patrząc w przyszłość, chcemy przyjąć bardziej ukierunkowane podejście, które pomoże nam zapewnić każdemu najlepsze wrażenia związane z e-mailami. W związku z tym planujemy skupić się wyłącznie na Gmailu i pożegnamy się z aplikacją Inbox pod koniec marca 2019 roku – czytamy we wpisie, który pojawił się dzisiaj na blogu Google.

Rezygnacja z dalszego rozwoju aplikacji Inbox nie powinna być szczególnie dużym zaskoczeniem. Google zdążył przyzwyczaić użytkowników swoich programów do częstych zmian w ofercie aplikacji, szczególnie wówczas, gdy równolegle prowadzonych jest kilka podobnych projektów. Osoby przywiązane do Inboksa mają jeszcze pół roku, by swobodnie korzystać z programu. Google zachęca jednak do Gmaila. Użytkownicy mogą się do niego przekonać między innymi dzięki specjalnie przygotowanej stronie, na której producent porównuje funkcjonalność obydwu aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)