Google rozpoczyna testy własnej porównywarki smartfonów

Google rozpoczyna testy własnej porównywarki smartfonów

Google rozpoczyna testy własnej porównywarki smartfonów
06.11.2017 11:32

W celu zestawienia specyfikacji konkretnych modeli smartfonów, najczęściej udajemy się na strony internetowe z porównywarkami. Niebawem nie będzie to konieczne – Google rozpoczęło właśnie testy porównywarki smartfonów wbudowanej bezpośrednio w wyszukiwarkę.

Serwis Android Police informuje, że jego wybrani użytkownicy zaczęli zauważać nową funkcję w wyszukiwarce Google. Po wpisaniu zapytania dotyczącego porównania dwóch smartfonów, zestawienie zobaczyli bezpośredniego w wynikach wyszukiwania.

350206306315167681

Po wpisaniu frazy pixel 2 vs 2 xl pojawiają się zdjęcia dwóch smartfonów – Google Pixel 2 i Google Pixel 2 XL, a poniżej znajduje się średnia zebranych ocen, a pod nią przedstawiona jest specyfikacja. Tam znajdziemy wszystkie najpotrzebniejsze dane – data wprowadzenia na rynek, rozmiar wyświetlacza, wymiary czy czas pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowo możemy wybrać opcję zaznaczenia różnic pomiędzy dwoma modelami.

Nowa funkcja porównania dwóch smartfonów dostępna jest z poziomu mobilnej wyszukiwarki i na stronie Google odwiedzanej w desktopowej przeglądarce internetowej.

350206306315364289

Porównywarka została obecnie udostępniona tylko ograniczonemu gronu odbiorców. Google wciąż testuje nową funkcję i jeśli testy zakończą się pozytywnie, to najpewniej porównywarka zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)