Google Street View na Biegunie Południowym

Google Street View na Biegunie Południowym

20.07.2012 11:21, aktualizacja: 17.08.2012 16:50

Dzięki Google'owi na własnym komputerze od dawna możemy oglądać największe muzea świata i głębiny oceanu, a dziś również Biegun Południowy. Z pomocą naukowców z Uniwersytetu w Minnesocie i Nowozelandzkiego Zarządu Dziedzictwa Antarktydy Google umieścił zdjęcia samego bieguna i liczących się w jego historii obiektów na Street View.

Poza punktem, w którym południowy koniec osi naszej planety styka się z jej powierzchnią, możemy obejrzeć również umieszczony nieopodal teleskop oraz pochodzące z początku dwudziestego wieku chatki Scotta i Shackletona, które zachowały się w idealnym stanie. Dzięki temu można zobaczyć między innymi z jakiego ekwipunku korzystali odkrywcy 100 lat temu. Jakość zdjęć pozwala nawet na odczytanie marki ketchupu w chatce Scotta ;).

Przy tej okazji warto wspomnieć, że Google również przedstawił swoje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Tu jednak brak rewelacji — dochody firmy wzrosły o 35% względem analogicznego kwartału ubiegłego roku, zysk netto wyniósł 2,79 miliarda dolarów, zaś grono etatowych pracowników firmy po przejęciu Motorola Mobility wzbogaciło się o kolejnych 20 tysięcy osób. Obecnie w Google'u pracują 54604 osoby.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)