Google Street View umożliwia wycieczkę do Ameryki Południowej

Google Street View umożliwia wycieczkę do Ameryki Południowej

17.08.2012 17:28, aktualizacja: 17.08.2012 17:46

Google za pomocą swoich usług może zabrać internautów do wielu interesujących miejsc, na przykład na Biegun Południowy czy do puszczy amazońskiej. Najnowsza porcja zdjęć umożliwia jeszcze dłuższą wycieczkę po Ameryce Południowej.

Street View działa w Brazylii od 2010 roku. W minionym tygodniu do kolekcji trafiły wysokiej rozdzielczości zdjęcia ponad 70 miast z tego kraju, na przykład kolonijnej Fortalezy czy malowniczo rozłożonego Salvadoru.

Prawdopodobnie największą gratką na miłośników wirtualnego zwiedzania będą jednak zdjęcia 30 punktów archeologicznych na terenie Mezoameryki, na przykład prekolumbijskie miasto Chichén Itzá założone przez Majów na półwyspie Jukatan. Google sfotografował między innymi ponad tysiącletnią świątynię Kukulkana, znaną z 365 stopni prowadzących na szczyt, zaprojektowanych w ten sposób, aby klaśnięcie na nich brzmiało jak dźwięki wydawane przez kwezala.

Dzięki Street View można wybrać się również do piramid w Teotihuacán, według legendy zbudowanych przez olbrzymów lub Ruiny pozostawione przez Majów nieopodal Tulum.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)