Google testuje optymalizację stron WWW

Google testuje optymalizację stron WWW

Redakcja
03.12.2009 17:02

Wielokrotnie pisaliśmy o tym, że Google pracuje nad licznymi rozwiązaniami jakie mają za zadanie przyspieszyć surfowanie po Sieci. Teraz programiści firmy z Mountain View udostępnili narzędzie, które pomoże webmasterom w optymalizacji swojej witryny tak, by mogła być ona jak najszybciej ładowana przez przeglądarkę.

Nowe narzędzie jest częścią zestawu usług o nazwie Webmaster Tools Labs. Jego zadaniem jest analiza wskazanej przez użytkownika strony internetowej. Po zebraniu odpowiednich danych webmasterzy uzyskają dostęp do informacji o szybkości ładowania się strony na przestrzeni czasu. Co więcej, istnieje również możliwość generowania szybkich raportów dotyczących konkretnych podstron oraz skorzystania z porad, które mogą okazać się pomocne przy próbach przyspieszenia działania witryny.

Powodów dla których specjaliści z Google udostępnili nowe narzędzie może być kilka. Po pierwsze, istnieje spore prawdopodobieństwo, że już niedługo Google wprowadzi nowe algorytmy do swojego systemu wyszukiwania, które promować będą witryny działające szybciej. Dodatkowo na pewno nie bez znaczenia pozostaje fakt, że „szybkie” serwisy są chętniej odwiedzane przez użytkowników, a to z kolei przekłada się na większe dochody jakie Google może czerpać z reklam.

Zainteresowanych większą ilością informacji zapraszamy na oficjalną stronę Google poświęconą nowemu narzędziu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)