Google udoskonala swój pakiet biurowy, teraz zamiast pisać możemy dyktować

Strona głównaGoogle udoskonala swój pakiet biurowy, teraz zamiast pisać możemy dyktować
03.09.2015 11:11
Google udoskonala swój pakiet biurowy, teraz zamiast pisać możemy dyktować
Paweł Piskurewicz
Paweł Piskurewicz

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego użytkowników pakietu biurowego od Google’a czeka kilka ciekawych niespodzianek. Zarówno w wersji przeglądarkowej jak i aplikacjach mobilnych pojawiły się nowe opcje, które powinny usprawnić korzystanie z poszczególnych części pakietu.

Najciekawiej prezentuje się możliwość dyktowania tekstu w Dokumentach Google. Jeżeli korzystamy z przeglądarki Chrome wystarczy aktywować Pisanie głosowe w zakładce Narzędzia. Od tej pory po lewej stronie dokumentu będzie nam towarzyszyła ikona mikrofonu. Gdy ją aktywujemy rozpocznie się nasłuchiwanie oraz na żywo zamiana słów na tekst. Trzeba przyznać, że algorytm dobrze sobie razi z językiem polskim. Oczywiście nie wstawi za nas znaków interpunkcyjnych, a długie nazwy własne będą problemem.

Voice typing in Docs

Z poziomu wersji przeglądarkowej pakietu możemy teraz w prosty sposób sprawdzić ostatnio wprowadzone zmiany w przeglądanym dokumencie. Pomoże w tym specjalny przycisk, który znajduje się na pasku menu. Kolejna z nowości dotyczy mobilnej wersji aplikacji. Wraz z aktualizacją otrzymała ona możliwość łatwego wyszukiwania treści (stron www, grafik) i dodawania ich do dokumentu nad którym aktualnie pracujemy.

Research in Google Docs

Zmiany zawitały także do Arkuszy. Znajdziemy w nich nową opcję o nazwie Przeglądaj. Za jej pomocą Google przeanalizuje zawarte w arkuszu dane i przedstawi je w formie wykresów. Całość przebiega automatycznie, a nasza rola ogranicza się do aktywowania przycisku.

Explore in Google Sheets

Na liście nowości znalazły się także kolejne szablony dla aplikacji Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Więcej o wprowadzonych zmianach możecie przeczytać na oficjalnym blogu Google'a. Część z nich obecnie jest dostępna tylko z poziomu przeglądarki Chrome.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)