Google udostępnia schowek dla swoich usług

Google udostępnia schowek dla swoich usług

Wojciech Cybulski
07.10.2009 20:40

Google rozpoczęło testy kolejnej interesującej usługi o nazwie Cloudboard. Jak nietrudno się domyślić, jest to sieciowy schowek stworzony do przenoszenia danych między poszczególnymi aplikacjami należącymi do rodziny Google.

Cloudboard umożliwia przykładowo skopiowanie tabelki stworzonej w arkuszu kalkulacyjnym i wklejenie jej do edytora tekstów z zachowaniem oryginalnego stylu. Poza przenoszeniem danych między aplikacjami pakietu biurowego Docs możemy także kopiować je z takich usług jak Gmail, Picasa Web Albums, YouTube czy Google Image Search.

Gdy Cloudboard przejdzie wymagane testy i trafi w ręce użytkowników, stanie się istotnym elementem łączącym usługi Google w jedną całość. Dodanie schowka do internetowych aplikacji Google to także ważny krok w kierunku uczynienia z modelu Cloud Computing realnej alternatywy dla fizycznie instalowanych aplikacji. Brak możliwości przenoszenia danych między poszczególnymi usługami stanowił bowiem poważną niedogodność, która powstrzymywała wiele firm i osób prywatnych przed przeniesieniem swoich danych "w chmurę".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)