Google udostępnia w sklepie Play aplikację do obsługi poczty z urządzeń serii Nexus

Google udostępnia w sklepie Play aplikację do obsługi poczty z urządzeń serii Nexus
Redakcja

19.06.2014 13:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Google cyklicznie publikuje w sklepie Google Play kolejne aplikacje, które do tej pory były w jakiś sposób zarezerwowane dla urządzeń z serii Nexus. Najpierw stało się to z aplikacją udostępniającą klawiaturę ekranową, niedawno firma podzieliła się także programem do obsługi aparatu. Przyszedł czas na klienta poczty i wcale nie mamy tu na myśli Gmaila. Aplikacja Poczta, bo właśnie ona pojawiła się jako nowość w sklepie Google Play, jest do niego podobna, oferuje jednak obsługę także innych skrzynek.

Obraz

Po zainstalowaniu aplikacji i pierwszym jej uruchomieniu, użytkownik styka się z kreatorem dodawania nowego konta pocztowego. Może się on zdecydować na automatyczną konfigurację na podstawie informacji sieciowych (co oczywiście nie musi się udać), lub ustawienia ręczne. W drugim przypadku decyduje on o typie skrzynki pocztowej: IMAP, POP3 lub Exchange. Poczta potrafi automatycznie skonfigurować niektóre popularne usługi e-mail takie jak Gmail, Yahoo Mail czy Outlook.com. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na używanie Exchange, oprócz poczty może synchronizować również kontakty i kalendarze znajdujące się na serwerze. Główne okno aplikacji wyświetla zawartość aktualnie otwartego katalogu z pocztą, wysuwany panel boczny pozwala z kolei na ich zmianę. W widoku wiadomości możliwe jest włączanie i wyłączanie wyświetlania obrazków, oznaczanie wiadomości gwiazdką, a także przekazywanie jej dalej.

Użytkownik może swobodnie przenosić wiadomości między katalogami, usuwać je, a także używać wbudowanej wyszukiwarki. Opcja tworzenia nowej wiadomości przewiduje wybór konta, z jakiego będzie wysłana (w przypadku używania więcej niż jednej skrzynki), załączanie plików, a także dodawanie pól kopii i kopii ukrytej. Dodatkowe opcje to możliwość zapisywania kopii roboczych i wstawianie tekstów szybkich odpowiedzi – przygotowanych wcześniej często używanych fraz lub całych zdań. Na liście wiadomości możliwe jest używanie gestów przesunięcia w lewo bądź prawo, które skutkują usunięciem wybranej wiadomości.

Obraz

Ustawienia zostały rozbite na elementy ogólne, oraz dopasowane do każdej ze skrzynki. Główne obejmują potwierdzanie operacji, a także wyświetlanie zdjęć nadawców. Przy konfiguracji pojedynczej skrzynki możliwe jest edytowanie listy szybkich odpowiedzi, zmiana częstotliwości sprawdzania poczty, włączanie powiadomień, a także zmiany ustawień serwera. Aplikacja jest dostępna w języku polskim, firma Google oferuje ją bezpłatnie, bez jakichkolwiek reklam. Poczta udostępnia jeden widget na pulpit, który wyświetla zawartość wybranego przez użytkownika folderu.

Wiemy, że w sklepie Google Play znajdują się znacznie bardziej rozbudowane aplikacje do obsługi poczty. Podobne klienty są z kolei często oferowane przez samych producentów urządzeń. Google chodzi najwyraźniej o coś innego, o dostarczenie programu szybkiego i prostego w obsłudze, który będzie wystarczał wielu użytkownikom. Tak jest też w istocie, bo na szybkość i wygodę w przypadku Poczty trudno narzekać. Aplikacja, którą znajdziecie w bazie naszego serwisu, jak na razie jest dostępna tylko dla niektórych urządzeń. Jeżeli chcecie ją wypróbować, możecie jednak skorzystać z gotowego pliku APK, który znajdziecie pod tym adresem. Aby móc zainstalować klienta, musicie posiadać urządzenie z Androidem 4.0 lub nowszą wersją tego systemu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także