Google Voice bez zaproszeń, ale tylko w USA i Kanadzie

Google Voice bez zaproszeń, ale tylko w USA i Kanadzie

Wojciech Cybulski
22.06.2010 21:34

Google zakończył zamknięte testy usługi Voice - od teraz jest ona dostępna publicznie i do jej aktywacji nie jest wymagane zaproszenie.

Obecnie z Google Voice mogą korzystać mieszkańcy USA i Kanady. Usługa umożliwia prowadzenie rozmów głosowych i wysyłanie wiadomości tekstowych - połączenia krajowe są darmowe. Ponadto użytkownicy mogą za niewielką opłatą dzwonić za granicę, mają dostęp do poczty głosowej z transkrypcją nagranych wiadomości na tekst oraz otrzymują informacje o nieodebranych połączeniach za pośrednictwem e-maili lub SMS'ów. Google Voice można zintegrować z Gmailem, usługa jest także dostępna za pośrednictwem telefonów Palm, iPhone, BlackBerry, Nokia S60, Android i Windows Mobile. Co więcej, pojawiły się niepotwierdzone informacje, że prowadzenie rozmów w usłudze Voice będzie możliwe także z poziomu Gmaila. Do tej pory dostęp do Google Voice był limitowany - by aktywować usługę, trzeba było otrzymać specjalne zaproszenie. Ograniczenie to zostało właśnie zdjęte i Voice może być uruchomiony przez każdego, kto łączy się z Siecią z terytorium USA.

Google informuje, że ograniczenie zasięgu usługi jest stanem "na teraz". Być może wkrótce firma zaoferuje dostęp do Voice w swoich regionalnych wersjach - tak do tej pory działo się w przypadku większości rozwijanych przez Google projektów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)