Google Voice z VoIP już w 2010 roku

Google Voice z VoIP już w 2010 roku

Redakcja
31.12.2009 12:53

W listopadzie informowaliśmy o przejęciu firmy Gizmo5 przez Google. Okazuje się, że już w 2010 roku transakcja ta może skutkować integracją technologii VoIP z usługą Google Voice.

W wypowiedzi dla serwisu eWeek Bradley Horowitz, przedstawiciel firmy Google, stwierdził że jego firma chce odmienić wygląd świata komunikacji telefonicznej. Jego zdaniem, takie usługi jak poczta głosowa czy kontakty zostały niepotrzebnie oddzielone od Internetu. Teraz za sprawą Gizmo5 ma się to zmienić, a użytkownicy będą się mogli cieszyć technologią VoIP zintegrowaną z usługą Google Voice.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie jakie chce wprowadzić Google może okazać się sporą rewolucją w świecie komunikacji telefonicznej. Użytkownik przy pomocy dowolnego telefonu (obsługującego sieć Wi-Fi oraz posiadającego wsparcie dla Google Voice) mógłby stworzyć w pełni funkcjonalny, niemal darmowy, domowy telefon. Zobaczymy, czy tak w istocie będzie. Póki co firma z Mountain View zapowiedziała realizację swojego planu w bliżej nieokreślonym czasie w roku 2010. Pozostaje więc jedynie czekać.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)