Google walczy o prawa gejów i lesbijek - zaczyna od Polski

Google walczy o prawa gejów i lesbijek - zaczyna od Polski

Wojciech Cybulski
09.07.2012 14:02, aktualizacja: 10.07.2012 18:09

Google uruchomił ogólnoświatową kampanię Legalize Love, w ramach której korporacja zamierza walczyć o prawa osób z grupy LGBT, a więc lesbijek, gejów, osób biseksualnych oraz osób transgenderycznych.

Kampania Legalize Love miała swój start w dwóch bardzo odległych od siebie krajach - w położonym w Azji Singapurze oraz w Polsce. Docelowo inicjatywa zostanie uruchomiona w każdym kraju, w którym Google posiada swoje biura. O co tak naprawdę walczy internetowy gigant? Korporacji zależy na równym dostępie do rynku pracy osób o odmiennej orientacji seksualnej. W niektórych krajach pracownicy muszą bowiem ukrywać swoją orientację w obawie przed dyskryminacją lub w skrajnych przypadkach, sankcjami prawnymi. Korporacja chce, by Googlersi czuli się bezpieczni nie tylko w biurach, lecz także w codziennym życiu. W ramach kampanii Google chce współpracować z firmami i organizacjami pozarządowymi by wywierać nacisk na rządzących i zmieniać często absurdalne prawo. Jak informuje CNN, Singapur i Polska zostały wybrane jako przykładowe kraje należące do dwóch grup. W Singapurze prawo uznaje pewne zachowania homoseksualne za nielegalne i traktuje je jako czyn kryminalny. W Polsce zaś osoby tej samej płci nie mogą w żaden sposób zarejestrować swojego związku.

W ramach kampanii Legalize Love planowanych jest szereg spotkań, konferencji i marszów. W warszawskim biurze Google zaplanowano spotkanie z działaczami LGBT, w tym z Krystianem Legierskim.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)