Google wprowadza ankiety do Google+. Robi to o wiele lepiej niż Facebook

Google wprowadza ankiety do Google+. Robi to o wiele lepiej niż Facebook
Redakcja

10.10.2014 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Google rozwija nie tylko własny komunikator Hangouts, ale również funkcje dostępne w sieci społecznościowej Google+. W ostatnich dniach użytkownicy otrzymali do rąk kolejne narzędzie, jakim jest tworzenie ankiet. W porównaniu do rozwiązania znanego np. z Facebooka, to wdrożenie wygląda nie tylko o wiele lepiej, ale jest znacznie łatwiejsze do wykorzystania przez typowego użytkownika.

Obraz

Nowa funkcja pojawiła się w oknie dodawania nowej treści. Obecnie możemy do postu w formie tekstowej dodać już nie tylko zdjęcia, materiały wideo, linki, informacje o nadchodzących wydarzeniach, ale również właśnie ankiety. Wybranie tej opcji pozwala na wpisanie pytania (lub całego, dużego postu), oraz skonfigurowanie maksymalnie pięciu różnych odpowiedzi. Do takiego postu możemy dołączyć zdjęcie, ale co ciekawsze, własny obrazek może zawierać także każda z dodanych odpowiedzi. Ankiety podobnie jak i zwykłe posty obsługują również animowane grafiki w postaci GIFów.

Na koniec pozostaje nam jedynie udostępnić nową ankietę. Oczywiście i w jej przypadku możemy dokładnie określić poziom widoczności za pomocą kręgów, lub pozostawić opcję udostępnienia publicznego. W tak przygotowanej ankiecie użytkownicy mogą głosować poprzez wybranie odpowiedniej opcji. Wybór nie jest ostateczny, można go zmienić. Nie brakuje także miejsca na dodatkowe komentarze, bo pod ankietami można dyskutować tak jak pod zwykłymi postami Trzeba przyznać, że od momentu w którym pojawiła się możliwość tworzenia ankiet, strumienie użytkowników zostały nimi wręcz zalane, bo wielu zainteresowanych postanowiło wypróbować nową funkcję – trudno się dziwić, skoro jest ona nie tylko bardzo prosta, ale i bardzo atrakcyjna wizualnie już po udostępnieniu.

Przypomnijmy, że Facebook od kilku lat oferuje funkcję tworzenia ankiet, ale nie jest ona dostępna w prosty sposób dla każdego z użytkowników (wiele osób nawet nie wie, o jej istnieniu). Google wdrożyło ankiety w swojej sieci w sposób znacznie bardziej użyteczny dla użytkowników. Czy okaże się ona przydatna, to pokażą zbliżające się miesiące. Z jednej strony jej funkcjonalność jest nieco ograniczona (np. wspomniane pięć odpowiedzi, brak wielokrotnego wyboru), z drugiej jednak cała sieć w wielu aspektach oferuje możliwości na tyle proste, aby nie robiły one problemów nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom. Zapraszamy do przetestowania ankiet w sieci Google+, a także obserwowanie naszego oficjalnego profilu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)