Google wprowadza opcję szybkiej edycji zdjęć w notatniku Keep

Google wprowadza opcję szybkiej edycji zdjęć w notatniku Keep
Redakcja

29.10.2015 10:08, aktual.: 29.10.2015 11:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja Google Keep ma być w założeniach prostym, podręcznym notatnikiem z dodatkami takimi jak choćby przypomnienia. Dobrze spełnia swoje zadanie, oferuje też synchronizację danych. Nie oznacza to jednak, że nie zobaczymy w niej nieco bardziej zaawansowanych funkcji. Najnowsza wersja wprowadza opcję modyfikowania obrazków.

Użytkownicy tego podręcznego narzędzia mogą dołączać obrazki do notatek już od dłuższego czasu. Najnowsza edycja wprowadza kolejne funkcje z tym związane – teraz dotknięcie obrazka i wybranie odpowiedniej opcji przełącza nas do trybu edycyjnego. Możemy w nim korzystać z kilku prostych narzędzi: trzech typów pisaków z wyborem grubości i koloru, do odpowiednio oznaczania elementów na zdjęciu, gumki do usuwania efektów naszej pracy, a także opcji zaznaczania umożliwiającej szybkie przeniesienie wszystkich naniesionych przez nas zapisków w inne miejsce.

Obraz

Dodatkowe opcje są proste, ale i przydatne. W trakcie rysowania po zdjęciu nie modyfikujemy go bezpośrednio, kreski, linie i inne bohomazy stanowią dodatkową warstwę, którą da się usunąć lub zmienić nawet po odłożeniu Keepa na bok i powrotu do aplikacji po dłuższym czasie. W efekcie wszystkie te zapiski da się zmieniać w zależności od okoliczności, jakich dotyczą. Oczywiście notatnik nadal posiada wszystkie opcje znane do tej pory: zapisywanie tekstu, list zadań, pisma odręcznego i notatek głosowych. Nie brakuje tu archiwum, etykiet do porządkowania wpisów, a także opcji przypominania o określonym czasie.

Keep zadebiutował wiosną 2013 roku i przez ten czas przeszedł sporą drogę: z mocno ograniczonego narzędzia wyrasta na coraz bardziej rozbudowany, ale wciąż bardzo szybki i prosty w obsłudze notatnik. To oczywiście nie Evernote ani tym bardziej lider w tej klasie, czyli OneNote. Pamiętajmy jednak o tym, że produkt Google został stworzony do nieco innych zastosowań. Jego najnowszą wersję znajdziecie już w bazie aplikacji naszego serwisu dla Androida i iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)