Google wprowadzi SSL na domenach lokalnych na całym świecie

Google wprowadzi SSL na domenach lokalnych na całym świecie

06.03.2012 12:56, aktualizacja: 06.03.2012 14:49

W zeszłym roku Google postarał się o wprowadzenie szyfrowania SSL (Secure Socet Layer) dla zalogowanych użytkowników przy komunikacji z wyszukiwarką, aby nikt (poza samym Google'em) nie mógł podsłuchać naszych zapytań i zwróconych wyników, ani ich modyfikować. Google chciał w ten sposób zachęcić szerokie grono właścicieli stron internetowych do wprowadzenia szyfrowania na ich stronach.

Michael Safyan z Google'a powiadomił na blogu, że firma jest gotowa do poszerzenia zasięgu szyfrowania SSL i wprowadzenia go również dla domen lokalnych na całym świecie. Podobnie, jak wcześniej, teraz również Google ma nadzieję, że ten krok zachęci dostawców na całym świecie do szerokiej adaptacji SSL.

SSL jednak nie uratuje opinii firmy Google w oczach wielu użytkowników, którym nie podoba się śledzenie aktywności w Internecie, zbieranie danych i brak informacji o tym, co się z tymi danymi dzieje… poza tym, że są wykorzystane do wysyłania idealnie dopasowanych do gustów użytkowników reklam. Jeśli jednak zignorujemy tę ciemną stronę firmy z Mountain View, zauważymy, że powyższa propozycja jest dobrym krokiem w kierunku ochrony użytkowników przed zagrożeniami z zewnątrz. Jeśli pomysł się przyjmie, nasze bezpieczeństwo w Sieci, zwłaszcza w kontekście ewentualnych podsłuchów, bardzo się poprawi — pozostaje tylko znaleźć kogoś, kto ochroni nas przed samym Google'em.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)