Google wreszcie zainteresowało się dual SIM – oto zmiany w androidowym dialerze

Google wreszcie zainteresowało się dual SIM – oto zmiany w androidowym dialerze

Google wreszcie zainteresowało się dual SIM – oto zmiany w androidowym dialerze
21.11.2017 13:41

W jednej kwestii na pewno nie jesteśmy Zachodem. Chodzi o ogromnezainteresowanie smartfonami typu dual SIM. Wystarczy spojrzeć nakomentarze pod testami telefonów, by zobaczyć, że Polacy lubiąoddzielać życie prywatne od zawodowego, a nosić dwóch telefonównie zamierzają. Tymczasem w takim USA, najważniejszym przecieżrynku mobilnym świata, dual SIM jest niespotykany. Nie znajdziemy goani w iPhone’ach, ani w google’owych smartfonach Nexus i Pixel.Tym bardziej ciekawi, że Google wzięło się w końcu za oficjalnewsparcie dual SIM w swojej aplikacji telefonicznej na Androida.

Prawdopodobnie gdyby nie producenci z Chin i Indii, dual SIM bynigdy nie zaistniał na rynku. W ślad za nimi poszedł Samsung,który z zadowoleniem oferuje na wielu rynkach swoje flagowce wwersji obsługującej dwie karty, coś przecież niemożliwego dlaiPhone’a. Wszystkie te jednak dualSIM-owe rozwiązania od stronyprogramistycznej nie miały specjalnego wsparcia w Android OpenSource Project, producenci wprowadzali je na własną rękę.

Najnowsze zmiany w opensource’owym rdzeniu Androida pokazująjednak, że Google wreszcie dostrzegło tę kwestię. Kto wie, możew kolejnej generacji Pixeli wprowadzi obsługę dwóch kart SIM, bymóc ogłosić, że iPhone tego nie potrafi? Póki co jednakdostajemy w zaakceptowanych commitach do dialera AOSP:

Wprowadzone zmiany są o tyle istotne, że niektórzy chińscyproducenci smartfonów zaczęli rezygnować ze swoich rozbudowanychnakładek na system, oferując w zamian tzw. „czystego Androida”.Chińskie nakładki zapewniają oczywiście bardzo dobre wsparcie dlatrybu dual SIM, w wypadku oprogramowania google’owego tak dobrze ztym już nie było.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)