Google z nowościami: celem pomoc w odkrywaniu powiązanych tematów

Google z nowościami: celem pomoc w odkrywaniu powiązanych tematów

Google z nowościami: celem pomoc w odkrywaniu powiązanych tematów
07.12.2017 18:17

W obozie Google w ciągu ostatnich kilku tygodni trwały prace nad wdrożeniem do wyszukiwarki trzech kolejnych dodatków, które mają pomóc w odrywaniu zasobów Sieci. Wśród tych nowości znalazły się rozszerzone fragmenty z odpowiedzią, ulepszone funkcje Panelu wiedzy i usprawnienia w sugerowaniu treści podczas wyszukiwania danego tematu.

Obraz

Podczas zadawania pytania w Google, mogą zostać wyświetlone wyniki w specjalnym bloku fragmenty z odpowiedzią w górnej części strony wyników wyszukiwania. Fragment z odpowiedzią to blok, który zawiera wyodrębnione ze strony podsumowanie odpowiedzi oraz link do tej strony, jej tytuł i adres URL. Generowane są one z wykorzystaniem algorytmu, który ma dostarczyć szybkich i trafnych odpowiedzi. Teraz fragmenty z odpowiedzią będą zawierać więcej zdjęć i podobnych wyszukiwań, by pomóc w szerszym poznaniu tematu lub odkryciu nowych rzeczy związanych z zapytaniami.

Zaktualizowany Panel wiedzy wyświetli teraz dobrze dobrane, powiązane treści. Przykładowo, patrząc na panel wiedzy z informacjami o jazdach na nartach, zobaczymy pokrewne wyszukiwania związane ze sportami zimowymi – np. snowboard.

Na koniec, Google opisując kolejną nowość. wspomina o nadchodzących Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Szukając hasła Neymar, a potem Messi, na górze zobaczymy panel z sugerowanymi treściami, w którym zostaną wyświetleni inni piłkarze. To oczywiście tylko przykład i funkcja nie będzie ograniczona wyłącznie do czołowych piłkarzy. Podobnie będzie działała przy szukaniu innych informacji.

Firma z Mountain View ma nadzieję, że te trzy zmiany będą miały odczuwalny wpływ na odkrywanie Internetu. W końcu podobno, nigdy nie wiadomo, jakie zaskakujące, nowe zainteresowania na nas czekają.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)