Google zaprzestaje rozwijania Wave

Google zaprzestaje rozwijania Wave
05.08.2010 07:50
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski

Google Wave, innowacyjna aplikacja do komunikacji w Sieci, będzie dostępna dla użytkowników tylko do końca roku - poinformował Google na łamach firmowego bloga.

Zdaniem korporacji innowacyjne podejście do komunikacji zastosowane w Wave nie znalazło uznania w oczach internautów. Przypomnijmy, że aplikacja umożliwiała łatwą wymianę maili i dokumentów, prowadzenie bloga i rozmowy poprzez komunikator. Możliwe było także jednoczesne edytowanie dokumentów przez kilka osób oraz granie w gry. Google zaprzestał już rozwijania aplikacji - będzie ona działała na dotychczasowych zasadach jedynie do końca roku. Większość kodu programu wraz z chwalonym przez deweloperów mechanizmem przeciągnij-i-upuść zostanie udostępniona na zasadach Open Source. Część technologii stosowanych w Wave zostanie wdrożona do innych projektów Google.

Warto przypomnieć, że Google Wave przez długi czas było niedostępne dla większości internautów - by móc korzystać z aplikacji, konieczne było otrzymanie specjalnego zaproszenia. Od maja tego roku Wave jest publicznie dostępne, jednak nie wpłynęło to znacząco na popularność usługi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)