Google zaprzestaje rozwijania Wave

Google zaprzestaje rozwijania Wave

Wojciech Cybulski
05.08.2010 07:50, aktualizacja: 05.08.2010 11:51

Google Wave, innowacyjna aplikacja do komunikacji w Sieci, będzie dostępna dla użytkowników tylko do końca roku - poinformował Google na łamach firmowego bloga.

Zdaniem korporacji innowacyjne podejście do komunikacji zastosowane w Wave nie znalazło uznania w oczach internautów. Przypomnijmy, że aplikacja umożliwiała łatwą wymianę maili i dokumentów, prowadzenie bloga i rozmowy poprzez komunikator. Możliwe było także jednoczesne edytowanie dokumentów przez kilka osób oraz granie w gry. Google zaprzestał już rozwijania aplikacji - będzie ona działała na dotychczasowych zasadach jedynie do końca roku. Większość kodu programu wraz z chwalonym przez deweloperów mechanizmem przeciągnij-i-upuść zostanie udostępniona na zasadach Open Source. Część technologii stosowanych w Wave zostanie wdrożona do innych projektów Google.

Warto przypomnieć, że Google Wave przez długi czas było niedostępne dla większości internautów - by móc korzystać z aplikacji, konieczne było otrzymanie specjalnego zaproszenia. Od maja tego roku Wave jest publicznie dostępne, jednak nie wpłynęło to znacząco na popularność usługi.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)