Google+ zintegrowane z Apps

Google+ zintegrowane z Apps

Grzegorz Niemirowski
28.10.2011 04:19

Ponieważ obecnie wszystko musi być społecznościowe, toteż trend ten nie ominął także Google Apps. Usługa ta została zintegrowana z Google+.

Aby możliwe było korzystanie z Google+ z poziomu konta Apps, usługę społecznościową musi włączyć administrator danej domeny działającej. Wyjątkiem są użytkownicy, którzy mają włączoną opcję automatycznego uruchamiania nowości. Ogólnie integracja potrwa kilka dni i dotyczyć będzie także Apps for Education. Funkcje w opcji zintegrowanej będą takiej jak w klasycznej, z jednym wszak wyjątkiem: możliwe będzie udostępnianie dokumentów w całej organizacji, nawet jeśli nie ma się danych współpracowników w kręgach. Dla użytkowników posługujących się prywatnym kontem na Google+, a chcących korzystać z konta z Apps, przygotowywane jest narzędzie do migracji. Będą też tworzone aplikacje przeznaczone do pracy z danymi i dokumentami. Już teraz dostępny jest edytor fotograficzny, który z pewnością przyda się użytkownikom - umieścili oni na serwerach Google łącznie trzy miliardy plików graficznych.

Połączenie Apps z Google+ pozwoli zapewne podnieść atrakcyjność społecznościowej usługi Google, której jeszcze daleko do bycia realną konkurencją dla Facebooka.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)