Google zmusi użytkowników do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ich opinia nie jest istotna

Doniesienia z Google mogą nie ucieszyć użytkowników (Photo by Kyodo News via Getty Images)
Doniesienia z Google mogą nie ucieszyć użytkowników (Photo by Kyodo News via Getty Images)
Źródło zdjęć: © Kyodo News via Getty Images | Kyodo News
Karolina Kowasz

04.11.2021 18:03

Google zdecydowało się na krok, który może nie przysporzyć firmie popularności. Niezależnie od tego, co użytkownicy sądzą o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym, zostaną zmuszeni do jego włączenia na swoich kontach Google.

Zgodnie z informacjami serwisu ArsTechnica, Google jeszcze na początku tego roku twierdził, że planuje na siłę zmusić swoich użytkowników do uwierzytelniania dwuskładnikowego. Obecnie już pewne jest, że nie były to żarty.

Dwuskładnikowy horror użytkowników

Ostatnie doniesienia z Google wskazują, że ten planuje automatycznie ustawić opcję dwuskładnikowego uwierzytelniania na 150 milionów kont Google. Co więcej, sam proces już się rozpoczął i wybrani użytkownicy mogli zostać poinformowani o uruchomieniu zabezpieczenia 2FA na swoich kontach.

Google przypomina o obowiązkowym 2FA
Google przypomina o obowiązkowym 2FA© dobreprogramy

Nie oznacza to jednak, że zostaniemy całkowicie zaskoczeni tego rodzaju zmianą ze strony Google. Firma obiecuje, że do użytkowników trafią szczegółowe informacje na temat procesu automatycznej rejestracji za pomocą wiadomość e-mail. Możliwe jest także otrzymanie powiadomienia na około siedem dni przed wprowadzeniem wymogu uruchomienia 2FA na koncie danego użytkownika.

Wyjątki od reguły

Zmiana nie dotknie wszystkich użytkowników kont Google. Wśród wyjątków, które nie dotknie automatyczne uruchomienie 2FA, znajdą się firmy z płatnymi kontami Google Workspace. Możliwe jest jednak wymuszenie tej opcji na użytkownikach organizacji, jeżeli jej administratorzy zdecydują się na wybranie takiej możliwości.

Chociaż dla wielu osób zmiana może wydawać się sporą niedogodnością, nie da się ukryć, że jest to dodatkowe zabezpieczenie naszych danych. Mając to na uwadze, lepiej samodzielnie zdecydować się na krok uruchomienia zabezpieczenia 2FA na naszym koncie Google, zanim firma postanowi zrobić to za nas.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)