Gracz na właściwym miejscu, czyli Phil Spencer staje na czele zespołu od Xboksów

Strona głównaGracz na właściwym miejscu, czyli Phil Spencer staje na czele zespołu od Xboksów
01.04.2014 10:01

Przyszłość najnowszego urządzenia rozrywkowego Microsoftu w ostatnim czasie mogła wydawać się nieciekawa. Za sterami Xboksa jakiś czas temu zasiadł Stephen Elop, który nie kojarzy się z dobrze prosperującym biznesem, a wkrótce potem, po 14 latach doglądania konsol, z firmą postanowił pożegnać się świetnie rozpoznawalny Marc Whitten. Wreszcie jednak sprawy mają się lepiej. Doszło do małej reorganizacji i od teraz za Xboksa One odpowiada nie kto inny, jak charyzmatyczny i wygadany Phil Spencer.

bDZEsJSJ
350048616657872833

Oczywiście pod jego opiekę dostał się również Xbox 360, jak też zespoły odpowiedzialne za Xbox Live, produkcję gier i ekipy od Xbox Music oraz Xbox Video. Spencer ma nadzieję, że uda mu się sprawnie połączyć to wszystko, by m.in. nawiązać jeszcze bliższą współpracę między twórcami gier, a ludźmi odpowiedzialnymi za markę Xbox. Przy okazji wierzy w świetlaną jej przyszłość i to nie tylko jeśli o same konsole chodzi, lecz również PC plus urządzenia przenośne. Do tego naturalnie ma wysłuchiwać graczy. Xbox One będzie chociażby pewnie mniej reklamowany jako skrzynka multimedialna.

Uczynienie z Phila (który sam uwielbia grać i lubi komunikować się bezpośrednio z fanami za pośrednictwem kanałów społecznościowych) głowy interesu wysłać ma jasny przekaz: wbrew poglądom wielu, konsole są dla Microsoftu jednak niezwykle ważne, nie będą wcale odsuwane w cień. Firma chce powalczyć z najnowszym produktem na rynku, zaspokajając potrzeby miłośników zabawy w salonie. Będzie zabiegać o świetne tytuły na wyłączność dla swych platform, by przeszło 80-milionowa społeczność posiadaczy Xboksów czuła, że jest nieprzerwanie w centrum zainteresowania Redmond.

bDZEsJSL

Rzecz jasna dostaliśmy obietnicę wielkich ogłoszeń przygotowywanych na zbliżające się E3, a Microsoft szumnie zapowiada rozpoczęcie nowego rozdziału w historii świata elektronicznej rozrywki, przynajmniej na swoim poletku. Liczy na wsparcie fanów oraz dalsze zgłaszanie przez nich uwag, aby swe produkty firma mogła uczynić lepszymi. Stawia na spełnianie ich oczekiwań i postęp w temacie innowacji technologicznych.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZEsJTH