HD Voice zawitało do Orange oraz nju mobile

HD Voice zawitało do Orange oraz nju mobile

HD Voice zawitało do Orange oraz nju mobile
Tomek Kondrat
28.07.2014 10:25, aktualizacja: 28.07.2014 11:02

Od dziś rozmowy telefoniczne w sieciach Orange oraz nju mobile przeprowadzane będą z użyciem standardu HD Voice. Pomarańczowa sieć zakończyła testy i dołącza tym samym do T-Mobile oraz P4, które wprowadziły usługę dźwięku szerokopasmowego wcześniej. Niemal 16 milionów użytkowników uzyska możliwość przeprowadzania między sobą rozmów w jakości HD.

HD Voice to standard audio, który pozwala na wysyłanie dwukrotnie szerszego zakresu dźwięku w porównaniu do tradycyjnie używanych rozwiązań. Użycie szerszego zakresu znacząco wpływa na poprawę jakości prowadzonych rozmów. Eliminowane są zakłócenia rozmów takie jak szum, przerywanie lub zlewanie się dźwięków z otoczeniem. Urządzenia obsługujące HD Voice wymagają zasięgu 3G, aby wykorzystać w pełni zalety nowego standardu rozmów. Wyjątkiem są niektóre Nokie z serii Lumia, które są w stanie prowadzić rozmowy HD używając 2G. HD Voice powinno działać na znakomitej większości obecnie dostępnych smartfonów.

Obraz

Standardy wykorzystywane do tej pory stworzono w 1937 roku i nie zmieniano od tego czasu. Śmiało można stwierdzić, że przejście na HD Voice jest rewolucją na miarę użycia płyt CD.

Wprowadzenie HD Voice do Orange oraz nju mobile z pewnością cieszy miliony klientów tych sieci. Niestety żaden z polskich operatorów, wykorzystujących rozmowy HD, nie umożliwia wykonywanie połączeń w wyższej jakości poza obrębem własnej sieci. Operatorzy nie podpisali stosownych porozumień w sprawie wymiany tego typu ruchu, zatem rozmowy między sieciami będą prowadzone w niskiej jakości dźwięku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)