Hewlett-Packard ma nowego prezesa

Hewlett-Packard ma nowego prezesa

Wojciech Cybulski
23.09.2011 01:23

Potwierdziły się pogłoski o zmianie na stanowisku szefa Hewlett-Packard - nowym CEO firmy została Meg Whitman.

Jak możemy przeczytać w opublikowanej informacji prasowej, Léo Apotheker pełniący funkcję prezesa i dyrektora generalnego zostanie zastąpiony przez Ray Lane. Ustępujący prezes pełnił swoją funkcję dość krótko, bo od 1 listopada 2010 roku. Pod jego rządami HP zaliczyło kilka wpadek, a wyrażona w cenie akcji wartość firmy spadła aż o 40%. Przypomnijmy, że Apotheker objął swoje stanowisko po odejściu Marka Hurda, który zrezygnował z kierowania firmą po wybuchu afery seksualnej w sierpniu 2010 roku.

Kim jest nowa szefowa HP? Meg Whitman może pochwalić się dobrym wykształceniem i bogatą karierą. Ukończyła Uniwersytet Princeton i Harvard Business School. Była wiceprezesem ds. planowania strategicznego w The Walt Disney Company, pracowała także dla DreamWorks, Procter & Gamble i Hasbro. Jej największym osiągnięciem było jednak pełnienie funkcji prezesa w serwisie aukcyjnym eBay, którym kierowała przez blisko 10 lat. Pod jej kierownictwem eBay przeobraził się z niewielkiej, zatrudniającej 30 osób firmy w korporację o globalnym zasięgu. W latach 2009 - 2010 Whitman próbowała swoich sił w polityce starając się uzyskać urząd gubernatora Kalifornii, jednak ostatecznie przegrała wybory.

O tym, jak Meg Whitman poradzi sobie na stanowisku szefa HP przekonamy się w ciągu kilku najbliższych kwartałów. Nowa pani prezes musi uporać się z wieloma kłopotami HP, w tym z niedawnym fiaskiem systemu webOS i bazujących na nim urządzeń.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)