Historia plików z OneDrive'a trafiła do Eksploratora Windows 10 i Findera z macOS-a

OneDrive potrafi wyświetlać historię plików nie tylko webowo, fot. Oskar Ziomek
OneDrive potrafi wyświetlać historię plików nie tylko webowo, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

06.05.2020 11:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chmura Microsoft OneDrive, która domyślnie jest zintegrowana z Windowsem 10, zyskała nową opcję, która może się przydać w szczególności osobom często edytującym dokumenty w zespołach. Od teraz, zarówno w Eksploratorze plików w Windows 10, jak i w Finderze na macOS-ie, można wyświetlić historię wersji danego pliku, a tym samym sprawdzić, kto i kiedy ostatnio go edytował.

Ta prosta zmiana w praktyce może być sporym ułatwieniem w codziennej pracy – dotychczas, aby dotrzeć do podobnych informacji, konieczne było zalogowanie się w przeglądarce i dotarcie do tego samego dokumentu z poziomu webowego OneDrive'a. Obecnie wystarczy skorzystać z kontekstowego menu, gdzie wyświetlanie historii wersji można znaleźć tuż obok opcji rezygnacji z działania funkcji pliki na życzenie w przypadku konkretnego dokumentu.

Historia wersji dokumentu w OneDrive jest teraz dostępna także w Eksploratorze Windows 10, fot. Oskar Ziomek.
Historia wersji dokumentu w OneDrive jest teraz dostępna także w Eksploratorze Windows 10, fot. Oskar Ziomek.

Dzięki nowemu podglądowi możliwe jest także przywracanie poprzednich wersji dokumentu. W tym celu wystarczy kliknąć na wybrany etap rozwoju pliku. Warto zauważyć, że widok historii wersji w systemach trafia do użytkowników etapami, dlatego nie można wykluczyć, że niektórzy nie widzą jeszcze nowej opcji. Z lakonicznych informacji na stronie Microsoftu można wnioskować, że wszyscy będą mogli korzystać z tej nowości jeszcze w maju.

Przypomnijmy, że za darmo OneDrive udostępnia każdemu 5 GB na dane. Za dodatkowymi opłatami można jednak zwiększyć limity – za niecałe 8 złotych miesięcznie miejsce zostanie zwiększone do 100 GB. Zainteresowani jeszcze większą przestrzenią muszą się jednak pomyśleć nad pakietem Microsoft 365. Tutaj jeden użytkownik dostaje 1000 GB w chmurze. O szczegółach można przeczytać w odrębnej publikacji.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)