Honor 9 może być bez minijacka. Apple jednak miało rację?

Honor 9 może być bez minijacka. Apple jednak miało rację?

Honor 9 może być bez minijacka. Apple jednak miało rację?
08.05.2017 12:59

Producenci smartfonów zrezygnowali (na chwilę?) z wyścigu o liczbę rdzeni procesora czy megapikseli w głównej kamerze. Priorytetem stała się zredukowana grubość ramek wokół wyświetlacza. W kwestii konstrukcji pod znakiem zapytania stoi także przyszłość gniazda minijack. Huawei, który raczej nigdy nie starał się biec w wyścigach o wysokie cyferki na papierze, tym razem może jednak pobiec za iPhonem, usuwając minijacka ze swoich smartofnów.

Trend na pozbywanie się minijacka zapoczątkowało Apple, usuwając to złącze z iPhone’a 7. Skoro zrobiło to Apple, to tylko kwestią czasu było, gdy część producentów urządzeń z Androidem zdecyduje się na podobny krok. Chociażby w Xiaomi Mi6 czy smartfonach Lenovo z linii Moto Z już zabrakło minijacka. Niewykluczone, że Lenovo powróci do stosowania tego złącza. Zdania są zatem podzielone: usunięcie jacka z iPhone'a 7 to dla Apple wyznaczenie kolejnego trendu czy zwyczajna pomyłka?

350199457067067329

W sieci pojawiły się grafiki przedstawiające Honora 9, smartfon stworzony przez markę należącą do Huawei. Na pierwszy rzut oka dużych zmian nie widać, nie licząc fizycznego przycisku, który pojawił się pod ekranem. Nadal otrzymujemy niemal to samo wzornictwo, podwójną kamerę z tyłu i podwójną lampę LED. Jednakże przy dokładniejszych obejrzeniu grafik, nie dostrzeżemy złącza minijack. Honor 9, to już kolejny smartfon, do którego słuchawki podłączymy przez Bluetooth lub USB Type-C.

350199457067198401

Zrezygnowanie z minijacka w modelu Honor 9 może być próbą sprawdzenia reakcji użytkowników. Jeśli to rozwiązanie zostanie zaakceptowane, to możliwe, że Huawei wprowadzi je do pozostałych swoich smartfonów. I dalej: jeśli w pozostałych urządzeniach Huawei brak minijacka się sprawdzi, to pozostali producenci smartfonów będą jeszcze bardziej przekonani by podążyć tą drogą.

Czy Apple miało rację usuwając minijacka? Z jedne strony największy oponent, czyli Samsung, w Galaxy S8 pozostał przy tym złączu. Podobnie postąpiło LG w modelu G6. Z drugiej strony, Lenovo już tworzyło smartfony bez minijacka, Xiaomi Mi6 jest pozbawiony tego złącza i podobny zabieg może spotkać modele Huaweia. Obecnie będziemy obserwować producentów podzielonych na dwa obozy, ten popierający minijacka i ten nie widzący dalszego sensu jego stosowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)