Honor Magic 2: nowy procesor Huaweia i sprytnie ukryta przednia kamerka

Huawei P20.
Huawei P20.

31.08.2018 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas targów IFA w Berlinie, odbyło się oficjalne wprowadzenie Honora Play na rynek europejski. Jednakże większą uwagę przykuł inny smartfon Honora. Marka, należąca do Huaweia, pokazała smartfon z wyjątkowo smukłymi ramkami, który ma ponadto zapewnić najszybszy system ładowania na rynku.

Honor Magic 2 otrzyma ekran, który ma stanowić prawie 100 proc. powierzchni przodu. Taka wartość została osiągnięta dzięki niemal pełnemu usunięciu ramek, a także zrezygnowaniu z notcha. Przednia kamerka będzie bowiem wysuwana. Wykorzystywany zostanie mechanizm zbliżony do tego zastosowanego w Oppo Find X. Co ciekawe, podobny smartfon szykuje także Xiaomi. Czyżby nowy trend, który będzie rywalizował z wycięciem na ekranie? Oby.

Obraz

George Zhao, prezes marki, poinformował, że jedną z kluczowych funkcji będzie wykorzystanie sztucznej inteligencji. Możemy jej oczekiwać m.in. w aplikacji aparatu – będą wykrywane obiekty na zdjęciu, aby dopasować do nich parametry aparatu. Możliwe, że AI zadba także o optymalizację i sprawniejszą pracę systemu operacyjnego, który będzie uczył się zachowań użytkownika.

Obraz

Sercem smartfonu będzie autorski procesor Huaweia. Układ Kirin 980 ma zapewnić wydajność na wysokim poziomie. Ciekawe, czy tym razem uda się nawiązać bezpośrednią walkę z topowymi procesorami Qualcomma. Obecne Snapdragony mogą pochwalić się wyższą wydajnością od układów Kirin z modeli P20 i P20 Pro.

Nowy procesor Huaweia doczekał się oddzielnej premiery na targach IFA. Jak zapewnia Huawei, mamy do czynienia z najmocniejszym procesorem mobilnym z pierwszym na świecie chipem z podwójnym NPU, odpowiedzialnym za obsługę sztucznej inteligencji. Wydajność w porównaniu z poprzednikiem wzrosła o 20 proc., a efektywność energetyczna o 40 proc. Zastosowany został procesor graficzny Mali- G76 i modem LTE kat. 21.

Obraz

Kirin 980 jest pierwszym zaprezentowanym komercyjnym procesorem produkowany w 7-nanometrowym procesie litograficznym. Warto dodać, że nowe procesory Apple również mają być wykonane w 7 nm. Huawei chwali się, że wspomniany wyżej podwójny układ NPU, może rozpoznać do 4500 obrazów na minutę, co stanowi wzrost o 120 proc. w porównaniu do Kirina 970. Dodatkowo, procesor wspiera obliczenia w chmurze.

Honor Magic 2 zostanie wyposażony w prawdopodobnie najszybszy system ładowania – Magic Charge 40 W. W celu zapewnienie bezpieczeństwa, producent użyje 15 warstw ochronnych, które zostaną wbudowane w smartfon. No cóż, miejmy nadzieję, że spełnią swoje zadanie i nie będzie potrzeby ładowania smartfonu obok blisko ustawionej gaśnicy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)