Hotfile.com zamknięty! Musi zapłacić 80 milionów dolarów kary

Hotfile.com zamknięty! Musi zapłacić 80 milionów dolarów kary

Hotfile.com zamknięty! Musi zapłacić 80 milionów dolarów kary
Tomek Kondrat
04.12.2013 22:12, aktualizacja: 10.12.2013 09:50

Jeden z największych serwisów hostingowych, legendarny Hotfile, został zamknięty w związku z licznymi naruszeniami praw autorskich i oskarżeniami o piractwo medialne. Ciągnący się od 2011 roku proces sądowy dotyczący serwisu właśnie się zakończył, a jego rezultatem jest propozycja ugody, która zakłada wypłatę 80 milionów dolarów studiom filmowym, których dzieła pobrać można było bezpłatnie ze stron serwisu.

Początkowe roszczenia MPAA (Motion Picture Association of America) sięgały 500 milionów dolarów, które rzekomo studia filmowe utraciły w związku z nielegalną dystrybucją ich dzieł. Po negocjacjach stron zdecydowano się kwotę obniżyć o 420 milionów. Nie zmienia to jednak faktu, że serwis z dniem dzisiejszym zakończył prowadzenie swojej działalności i nie jest już hostingiem dla ogromnej liczby plików.

Po otwarciu strony głównej ukazuje się komunikat: „W związku z wyrokiem sądu federalnego Stanów Zjednoczonych, który uznał, że Hotfile.com łamało prawo autorskie, strona została zamknięta na stałe. Jeżeli szukasz swoich ulubionych filmów lub programów telewizyjnych online, jest coraz więcej możliwości, żeby dotrzeć do nich za pośrednictwem legalnych platform.”

Obraz

Wyrok amerykańskiego sądu oznacza, że coraz więcej serwisów mających problemy z prawem może wkrótce podzielić los Hotfile, a sama walka z piractwem medialnym zaostrzyła się. Warto przypomnieć, że Hotfile nie jest pierwszym hostingiem, który został zamknięty. Podobna sytuacja spotkała między innymi Megaupload.com, który znany jest teraz jako mega.co.nz. Kilka serwisów zakończyło działalność „na wszelki wypadek”.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)