Huawei będzie preinstalować na swych smartfonach 70 aplikacji. W pewnym sensie

Huawei będzie preinstalować na swych smartfonach 70 aplikacji. W pewnym sensie

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
09.02.2020 12:35

Huawei chce preinstalować na swych smartfonach 70 aplikacji. Taką wiadomość od wczoraj powielają rozmaite media. Ale czy producent z Shenzhen naprawdę zamierza zasypać użytkowników bloatware'em? Niezupełnie.

Traf chciał, że we wtorek miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z Jeffersonem Zhang, dyrektorem zarządzającym Huawei CBG Polska, który także poruszył temat 70 preinstalowanych aplikacji. I sam jakoś odruchowo skojarzyłem ten zabieg z wciskaniem ludziom bloatware'u, toteż poprosiłem o doprecyzowanie idei. I cóż, bicie na alarm jest przedwczesne.

Jak ujawnił Zhang, pod pojęciem 70 preinstalowanych aplikacji kryje się tak naprawdę lista narzędzi, którymi Huawei zamierza się chwalić. Takich, które mogą stanowić praktyczne rozwiązanie dla użytkowników w poszczególnych regionach.

Po pierwsze, zdecydowanie nie wszystkie zostaną preinstalowane w Polsce, a po drugie – pewna część będzie dystrybuowana tylko w formie odnośnika do szybkiego pobrania.

Projekt ma na celu zaprezentowanie konsumentom, że w sklepie Huawei AppGallery można znaleźć wartościowe i przydatne pozycje. Producent nie wyklucza przy tym stworzenia swoistego kreatora szybkiego startu, który prosiłby o wybór apki z listy skojarzonej z konkretnymi zastosowaniami. Ot, coś w stylu Wybierz preferowaną przeglądarkę internetową itd.

Według zapewnień dyrektora, nie ma żadnych obaw o to, że na urządzenia Huawei fabrycznie trafi góra niechcianego oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)