Huawei nie potrzebuje Google News – ma alternatywę, i to naprawdę dobrą

Huawei nie potrzebuje Google News – ma alternatywę, i to naprawdę dobrą

fot. Shutterstock.com
fot. Shutterstock.com
Piotr Urbaniak
26.02.2020 11:07

Aplikacja Squid pojawi się na urządzeniach Huawei z HMS Core jako kanał informacyjny, zastępując niedostępny Google News. To kolejna, po Yanosiku, głęboka integracja z EMUI 10.

Huawei obiecywał, że znajdzie alternatywy dla najpopularniejszych aplikacji i... słowa pomalutku dotrzymuje. Wyszedł już Yanosik oparty całkowicie na bibliotece HMS Core, a teraz dochodzi do tego Squid. Znany i – jak wskazują liczne pozytywne opinie w Sklepie Google Play – lubiany agregator aktualności.

Jak ogłosili twórcy, Squid zostaje zintegrowany zarówno z Asystentem Huawei, jak i Przeglądarką Huawei. Tak więc do jego strumienia będzie można dostać się na dwa sposoby. Albo poprzez przesunięcie ekranu głównego w prawą stronę (-1 screen), albo poprzez przeglądarkę systemową. Dokładnie tak, jak w przypadku konkurencyjnego Google News.

Obraz

– Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Huawei wybrał nas jako partnera dostarczającego kontent newsowy do smartfonów marki Huawei. Naszym celem jest inspirowanie młodych ludzi to czytania wysokiej jakości treści, jednocześnie umożliwiamy wydawcom zaangażowanym w ten projekt zwiększanie ruchu mobilnego oraz dywersyfikowanie przychodów reklamowych – mówi Johan Othelius, CEO i założyciel aplikacji Squid, cytowany w informacji prasowej.

Zaktualizowaną przeglądarkę Huawei Browser od 26 lutego 2020 r. można pobierać ze sklepu AppGallery. Tymczasem asystent dostępny jest w wersji poglądowej pod tym adresem. W przypadku przyszłych modeli smartfonów, a więc zapewne nadchodzących Huawei P40 i Mate Xs, obydwa rozwiązania mają być instalowane domyślnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)