Huawei powraca do SD Association. Odzyskują prawa do microSD

Huawei powraca do SD Association. Odzyskują prawa do microSD

Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Fot. Komórkomania (Miron Nurski)
Piotr Urbaniak
29.05.2019 16:14

24 maja SD Association, stowarzyszenie dysponujące licencją na karty pamięci w standardzie SD, microSD i pokrewnych, nieoczekiwanie zdecydowało się wykreślić Huawei z listy partnerów. Choć jako organizacja niedochodowa nie podlega rozporządzeniu Departamentu Handlu USA. Nie minął tydzień od tamtych wydarzeń, a chińska spółka wraca na swoje miejsce, odzyskując komplet praw jako członek stowarzyszenia SD Association.

Tak, jak niespodziewanie Huawei zniknął z listy członków SD Association, tak niespodziewanie ponownie się na niej pojawia. Przedstawiciele firmy z Shenzhen potwierdzają, że wszystkie wątpliwości na linii SD Association - Huawei zostały rozwiane. Mogą znów korzystać z kart pamięci microSD w swoich urządzeniach, bez jakichkolwiek przeszkód prawnych.

Wprawdzie, jak już zostało powiedziane, SD Association nie jest podmiotem komercyjnym, ale jednak mieści się w kalifornijskim San Ramon. A w tym kontekście przywrócenie statusu członka Huawei należy traktować jak iskierkę nadziei na ocieplenie relacji między USA a Huawei.

Nieoficjalnie dobrymprogramom udało się dowiedzieć, że cały czas trwają rozmowy z innymi organizacjami standaryzującymi, w tym Wi-Fi Alliance. Dla przypomnienia – sama technologia Wi-Fi licencjonowaniu nie podlega. Niemniej Wi-Fi Alliance, będące zrzeszeniem producentów, ma bezpośrednią kontrolę nad rozwojem kolejnych wersji tego standardu.

Pozwólcie, że nie będę silić się w tej sytuacji na bezstronność. Rozdrobnienie rynku nigdy nie jest dobre. Gratuluję Huawei udanych negocjacji i szczerze życzę dalszych sukcesów na tym polu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)