Huawei świętuje. W 2018 r. dostarczył ponad 200 mln smartfonów

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak

24.12.2018 10:51

W 2018 r. Huawei odnotował rekordowe zapotrzebowanie na swoje smartfony, dostarczając na rynek ponad 200 mln egzemplarzy – podano w niedzielnym raporcie. Jak wskazuje chiński producent, sukces jest wypadkową wysokiej popularności modeli z linii P20, Mate 20 oraz Honor 10.

Przedsiębiorstwo zaskakuje dynamiką rozwoju. Jeszcze w 2010 r. ogólna liczba dostaw zamykała się w zaledwie 3 mln, by w 2017 r. wzrosnąć do bagatela 153 mln. Tegoroczny wynik 200 mln nawet przy porównaniu rok do roku daje ponad 30-proc. skok. Tak oto w krócej niż dekadę malutki chiński producent urósł do rangi drugiego największego dostawcy smartfonów na świecie. Po wyprzedzeniu Apple'a w II kw. 2018 r., jedynie Samsung notuje lepsze statystyki.

Ogłoszono przy tym, że ponad 500 mln ludzi w 170 krajach korzysta na co dzień ze smartfonu marki Huawei. To dokładnie tak, jakby wyposażyć w nie 2/3 populacji Europy.

Psy szczekają, karawana idzie dalej

Co zaskakujące, firmie nie przeszkadza zbytnio szeroko zakrojona kampania, jaką prowadzi przeciw niej amerykański rząd. W lutym tamtejszy wywiad przestrzegał, aby unikać urządzeń Huaweia z uwagi na zaszytą w nich telemetrię. Wcześniej, w styczniu, dwa wiodące amerykańskie telekomy, AT&T oraz Verizon, wycofały się ze sprzedaży wybranych modeli. Nie sposób ponadto zapomnieć o zatrzymaniu dyrektor finansowej Meng Wanzhou pod zarzutem złamania sankcji przeciw Iranowi.

Mimo wszystko Huawei ostro prze do przodu, co widać także w Polsce. Do niedawna kojarzony z segmentem ekonomicznym, dziś często tworzy trzon oferty krajowych operatorów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)