Huawei szacuje, że do 2025 roku sieć 5G będzie mieć 2,8 mld użytkowników

Huawei szacuje, że do 2025 roku sieć 5G będzie mieć 2,8 mld użytkowników
Redakcja

17.04.2019 13:21, aktual.: 24.04.2019 10:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Shenzen odbyła się 16. edycja konferencji Huawei Analyst Summit, na której przedstawiciele firmy prezentowali wizję w pełni połączonego świata, pełnego smartrozwiązań i napędzającego rozwój techniki. Realizacja tego projektu wymaga wdrożenia 5G na większą skalę. Wiceprezes Huawei Ken Hu zauważył, że nowy standard łączności jest wdrażany szybciej, niż początkowo zakładano, co dobrze wróży na przyszłość.

Branża ICT otrzymała bezprecedensowe możliwości rozwoju. Sieci 5G są uruchamiane szybko, a rozwój korzystających z niej rozwiązań i sieci nowej generacji odbywa się równomiernie. Według prognoz firmy Huawei, do 2025 roku świat będzie miał 2,8 miliarda użytkowników sieci 5G. Aby wesprzeć tak dużą liczbę użytkowników, Huawei zamierza rozwijać proste, wydajne i inteligentne sieci, tworząc jednocześnie nowe produkty dla swoich klientów.

Szybkie wdrażanie AI przyspiesza proces adaptacji chmury w wielu przedsiębiorstwach. Dzięki strategicznym inwestycjom Huawei w AI jest szansa, że chińska firma zostanie liderem na rynku usług chmurowych. Doświadczenia użytkowników w dziedzinie technologii cyfrowych, w miarę udostępniania coraz większej liczby urządzeń i aplikacji, stają się coraz bardziej rozproszone. W związku z tym Huawei podjął już kroki, aby zapewnić najwyższej jakości cyfrowe doświadczenie, którego użytkownicy oczekują we wszystkich sytuacjach.

Ken Hu zaznaczył też, że Huawei będzie nadal poszukiwać innowacji i inwestować w przyszłość. Firma chce osiągnąć zarówno sukces komercyjny, jak i kierować rozwojem przemysłu i napędzać postęp społeczny. Ostatecznym celem Huawei jest bowiem zapewnienie korzyści płynących z w pełni połączonego, inteligentnego świata jak największej liczbie konsumentów, gospodarstw domowych i przedsiębiorstw.

Era „Innowacji 2.0"

W trakcie szczytu William Xu, dyrektor zarządu i prezes Instytutu Badań Strategicznych w Huawei ogłosił, że Huawei wchodzi w erę „Innowacji 2.0" – Instytut Badań Strategicznych będzie zaangażowany w badania nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami przez następne pięć lub więcej lat. Każdego roku Huawei inwestuje 300 mln dolarów, aby wesprzeć badania w zakresie podstawowych dziedzin nauki i techniki.

William Xu dodał, że Huawei będzie współpracował z uniwersytetami i instytutami badawczymi w celu stymulowania w zakresie innowacyjnych teorii i podstawowych technik oraz w ułatwianiu rozwoju przemysłu na całym świecie.

Komunikacja, przetwarzanie danych i chmura będą stanowiły podstawę inteligentnego świata, którym będzie kierować SI. Spoglądając w przyszłość, Huawei zamierza zdefiniować prawo, które zastąpi prawo Moore'a i kwestionować twierdzenie Shannona. Dzięki temu zapewni najlepszą na świecie łączność, zupełnie nową architekturę obliczeniową, przodującą chmurę hybrydową dla cyfrowego przemysłu i uniwersalne rozwiązania SI. To wszystko ma być przystepne cenowo, niezawodne i wszechobecne.

W tegorocznym wydarzeniu, które odbywa się w dniach 16-18 kwietnia, uczestniczy prawie 700 analityków z branży technicznych oraz finansów, kluczowych liderów opinii oraz przedstawicieli mediów z całego świata.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)