Huawei zastąpi karty pamięci microSD własnym standardem

Huawei zastąpi karty pamięci microSD własnym standardem

Huawei zastąpi karty pamięci microSD własnym standardem
Piotr Urbaniak
17.10.2018 12:56, aktualizacja: 18.10.2018 16:15

Huawei ma własny pomysł na wiodący nośnik pamięci masowej w swoich smartfonach. Zapowiadając modele Mate 20 i Mate 20 Pro, chiński producent przedstawił także nowe nano karty pamięci (NM – ang. nano memory card). Tak, dobrze się domyślacie – są to autorskie karty Huaweia, przeznaczone wyłącznie dla sprzętu firmy z Shenzhen.

Karty NM zastąpią doskonale znane wszystkim microSD w obydwu tegorocznych flagowcach, Mate 20 oraz Mate 20 Pro. Później trafią prawdopodobnie do większości smartfonów tej marki.

Obraz

Z zewnątrz NM-y wyglądają niczym Nano SIM – mają identyczne wymiary i kształt. To zdaniem przedsiębiorstwa ułatwia projektowanie smartfonów z dwoma modułami identyfikacji abonenta, gdzie w obu slotach, jednakowo, będzie można zainstalować też kartę pamięci. Przez to karty NM są 45 proc. mniejsze od microSD. Tylko, czy komuś rozmiar tych drugich kiedykolwiek przeszkadzał? Cóż, to pytanie pozwolę sobie pozostawić bez odpowiedzi.

Na ten moment zaprezentowano jeden model, o pojemności 256 GB i transferze sekwencyjnym 90 MB/s, co – szczerze powiedziawszy – pokrywa się z możliwościami topowych microSD. Przykładowo, model EVO Plus Samsunga o tej samej pojemności pozwala osiągnąć 100 MB/s.

Zmiana jest zatem dyktowana głównie czynnikami ergonomicznymi, nie wydajnością, a przy tym Huawei wciąż nie ujawnił cen kart w autorskim formacie. Oby tylko nie powtórzono błędów Sony, które swego czasu bezskutecznie próbowało przepychać się ze swymi Memory Stickami. Nie dość, że były one niewspółmiernie drogie, w odniesieniu do oferowanych pojemności, to na dodatek, pomijając sprzęt Sony, znalazły swe zastosowanie w produktach zaledwie jednej marki – NEC.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (121)