iCloud iCloud 11.5.28.0

Strona główna Windows Narzędzia Synchronizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

iCloud to narzędzie kierowane do użytkowników Windowsa 10, które umożliwia wygodną synchronizację danych pomiędzy komputerem a urządzeniami firmy Apple. Dzięki niemu uzyskamy łatwy dostęp do prywatnych plików, zdjęć, poczty czy zakładek i będziemy mogli nimi zarządzać z poziomu komputera klasy PC.

Synchronizacja plików w obrębie iCloud Drive

Opisywane narzędzie pozwala niezwykle wygodnie synchronizować dowolne dane pomiędzy takimi urządzeniami jak iPhone, iPod czy MacBook a komputerem czy laptopem z Windowsem. Takie rozwiązanie daje możliwość sprawnej pracy z obróbką zdjęć lub redagowaniem dokumentów na różnych urządzeniach, mając jednoczesną pewność, że na wszystkich znajdować się będzie aktualna wersja. Opcja ta z powodzeniem posłużyć może również do synchronizacji muzyki. Do działania tej opcji wykorzystywana jest usługa iCloud Drive, która w wersji podstawowej i darmowej pozwala przechowywać w chmurze 5 GB danych. Dzięki aplikacji iCloud użytkownicy Windowsa 10 mogą korzystać z niej jak z lokalnej partycji w komputerze.

Synchronizacja zdjęć, poczty i zakładek

Narzędzie iCloud dla Windowsa poza możliwością synchronizacji plików oferuje także kilka innych ciekawych funkcji. Pierwszą z nich jest synchronizacja zdjęć, dzięki której uzyskamy dostęp do aktualnej biblioteki zdjęć na każdym z urządzeń. Podobnie jest w przypadku poczty, kontaktów, kalendarzy czy zadań. Na uwagę zasługuje jednak synchronizacja zakładek z przeglądarek internetowych. W przypadku tej funkcji wspierane są wszystkie najpopularniejsze przeglądarki (IE, Google Chrome, Firefox itp.), wymagana jest jednak instalacja specjalnych rozszerzeń a jej działanie opiera się o synchronizacji pomiędzy urządzeniami otwartych zakładek. Otwierając przykładowo nową kartę w przeglądarce na komputerze, uzyskamy do niej również dostęp z poziomu urządzenia Apple'a.

Jak skonfigurować iCloud na komputerze?

Proces konfiguracji narzędzia na komputerze z Windowsem nie należy do skomplikowanych. Po poprawnym zalogowaniu na nasze konto Apple ID aplikacja umożliwia podstawową konfigurację poszczególnych aspektów jej działania. Będziemy mogli zadecydować, które składniki mają być synchronizowane, w jakiej lokalizacji zapisywane mają być zdjęcia pobrane z urządzeń mobilnych czy zakładki jakich przeglądarek mają być synchronizowane pomiędzy urządzeniami. Z poziomu iCloud uzyskamy podgląd ile przestrzeni pozostało nam w obrębie usługi oraz w razie potrzeby zakupimy pakiet o większej przestrzeni dyskowej (np. 50 GB, 200 GB czy 2 TB).

Kluczowe cechy iCloud dla Windows 10:

  • niewielkie narzędzie do synchronizacji danych pomiędzy urządzeniami Apple a komputerem
  • pozwala na synchronizację plików, zdjęć, poczty, kontaktów, kalendarza czy zakładek
  • prosta obsługa i brak konieczności skomplikowanej konfiguracji
  • logowanie do usługi przy użyciu konta Apple ID
  • podgląd posiadanego pakietu i możliwość zakupu większej przestrzeni dyskowej w chmurze

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

iWork z iCloud
Bez fizycznego sprzętu Apple - mocno ograniczone
ocena użytkownika
12.04.2020 19:59 • Recenzja do wersji 10.9.62.0

Można użyć iCloud nie posiadając ani jednego sprzętu z jabłkiem, za to wyrobiwszy sobie Apple ID na mailu zewnętrznego dostawcy. Tylko że... no właśnie. To, co udostępnia windowsowym Apple, jest w najlepszym wypadku sygnałem: dobra, powąchaj, a potem kup nasze. Minimum funkcji, ograniczona mocno przestrzeń dyskowa. Chmurowe iWork może nam pomóc w sytuacji, kiedy kolega zza oceanu uprze się, żeby przysłać nam plik PAGES zamiast Worda (znane mi programy Windowsa zdecydowanie wymiękają przy formatach Apple). I to jest główna zaleta iCloud w środowisku typowo windowsowym. Poza tym, po takich windowsowych kombajnach, jak usługi Google czy Office 365 - czeka nas poczucie niedosytu.