r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iPhone X uwolniony – pozostaje czekać na nieoficjalny sklep z aplikacjami

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

W Sieci znajdziemy już pierwszy ogólnodostępny jailbreak, który pozwala uwolnić system iOS 11 i iPhone'a X, 8 i inne 64-bitowe urządzenia mobilne Apple'a. To efekt wspólnej pracy wielu członków społeczności, którzy w ostatnich tygodniach połączyli siły.

Hakerów zmotywowała do działania publikacja szczegółów luki async_wake, odkrytej przez Iana Beera z firmy Google. Od tego czasu wiele osób pracowało nad wykorzystaniem luki do własnych celów. Wśród nich był Johnatan Levin – autor projektu LiberiOS. Jailbreak ten działa na systemach iOS od 11 do 11.1.2. Urządzenia, na których można go uruchomić, obejmują iPhone'a 5s, SE, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X oraz wszystkie 64-bitowe iPady i iPoda Touch 6. generacji. Ten sposób uwolnienia urządzenia nie zadziała na iOS-ie 11.2 ani na starszych niż 11 systemach, choć autor nie wyklucza portowania LiberiOS na starsze systemy.

LiberiOS działa na bazie exploita opisanego przez Iana Beera i jest już dostępny publicznie. Co ważne, projekt ten daje dostęp do uprawnień roota i SSH na iPhonie, ale nie służy do łatwego instalowania Cydii (alternatywny menedżer aplikacji) ani Substrate (framework pozwalający instalować dodatkowe łatki).

r   e   k   l   a   m   a

Cydia prawdopodobnie nie działa dlatego, że nie została jeszcze przystosowana do działania na wyłącznie 64-bitowych systemach iOS 11. To jednak tylko kwestia czasu, aż Saurik przygotuje sklep do działania na nowym iOS-ie. Gdy to nastąpi, z pewnością Cydia zostanie dodana do jailbreaka. Już trwają prace, a do Saurika przyłączyli się deweloperzy, którzy pracowali także przy innych jailbreakach.

Instrukcję korzystania z jailbreaka znajdziecie między innymi na Redmond Pie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.