iCloud według Acera, czy aby nie za późno?

iCloud według Acera, czy aby nie za późno?

09.01.2012 14:29, aktualizacja: 09.01.2012 15:39

Wraz ze wzrostem popularności małych, przenośnych urządzeń z dostępem do Internetu, rośnie również popyt na różnego rodzaju usługi w chmurze, które umożliwią przechowywanie i udostępnianie zdjęć, dokumentów, czy słuchanie muzyki na każdym posiadanym urządzeniu.

Podczas rozpoczętych właśnie targów CES (Consumer Electronic Show) J. T. Wang z firmy Acer zaprezentował rozwiązanie swojej firmy, które pozwoli synchronizować dane między urządzeniami z systemami Windows i Android. Aby usługa AcerCloud mogła powstać, Acer w czerwcu minionego roku kupił iGware — mało znaną, ale dużą firmę świadczącą usługi przechowywania i synchronizacji danych z chmurą. Z serwerów iGware korzystało wtedy ponad 100 milionów urządzeń, na przykład konsole Nintendo. Usługa ma być dostępna do końca roku na całym świecie i będzie częścią pakietu oprogramowania towarzyszącego komputerom Acera z systemem Windows. Prawdopodobnie usługa zostanie otworzona dla wszystkich urządzeń z Windowsem i Androidem.

W skład AcerCloud ma wchodzić PicStream — usługa do synchronizacji zdjęć między urządzeniami, AcerCloud Docs oraz clear.fi Media — usługa pozwalająca strumieniować lub pobrać do odtwarzania bez połączenia z Internetem filmy i muzykę. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, bo chmura tego typu nie jest już niczym rewolucyjnym, ale produkt Acera jest niepokojąco podobny do czegoś, co już widzieliśmy…

iCloud został zaprezentowany na początku czerwca i dobrze wpisuje się w ekosystem urządzeń firmy Apple. Acer — jeden z największych na świecie producentów konsumenckich urządzeń elektronicznych najwyraźniej zamierza stworzyć podobne środowisko dla użytkowników własnych urządzeń. Tylko czy Acer nie spóźnił się ze swoim projektem? Serwisy pozwalające synchronizować dokumenty, pliki czy multimedia są obecne na rynku od lat i są niezależne od producenta sprzętu, z kolei iCloud jest tak związany z resztą produktów firmy Apple, że nie mógł nie odnieść sukcesu.

Nie ma więc widoków na przebój produkcji Acera. Chyba, że możliwość dostania się do dokumentów lub zdjęć nawet na uśpionym lub zahibernowanym komputerze (technologia Always Connect) z poziomu telefonu przekona użytkowników do tej akurat chmury. Jednak, aby do tego doszło, najpierw Acer musi nakłonić klientów, aby kupili jego laptopy i ultrabooki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)