IDF: z luksusową bransoletką dla kobiet Intel wszedł na rynek biżuterii

Strona głównaIDF: z luksusową bransoletką dla kobiet Intel wszedł na rynek biżuterii
10.09.2014 13:08
IDF: z luksusową bransoletką dla kobiet Intel wszedł na rynek biżuterii
bDXMpGJi

Zapowiedziana jeszcze w styczniu bransoletka MICA ujrzała w końcu światło dzienne. Urządzenie od początku do końca zostało zaprojektowane tak, by służyć nie tylko jako przydatny gadżet, ale także jako elegancka biżuteria dla kobiet.

bDXMpGIB
350125497226847689

My Intelligent Communication Accessory, czyli w skrócie MICA, została zaprojektowana przez dom mody Opening Ceremony, zaś jej skonstruowaniem zajął się Intel. Firmy udostępniły w końcu pierwsze zdjęcia prototypów bransoletki, a w ich prezentacji na sobie wzięły udział modelki Kirsten Owen i Ajak Deng.

Bransoletka będzie dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: białym i szarym. Pierwsza pokryta jest skórą białego węża wodnego i wysadzana kwarcowym tygrysim okiem z Południowej Afryki i obsydianami z Rosji. W drugiej wykorzystano czarną skórę wodnego węża, chińskie perły oraz kamienie lapis lazuli z Madagaskaru. MICA wyposażona jest też w 1,6-calowy wyświetlacz OLED, pokryty szafirowym szkłem.

350125497227044297
Vogue
Vogue

Dzięki urządzeniu będzie można odbierać wszystkie ważne informacje, jak chociażby wiadomości SMS czy przypomnienia z kalendarza, bez wyciągania telefonu z kieszeni. Co ciekawe, dwukierunkowa transmisja danych za pośrednictwem sieci 3G będzie możliwa bez parowania MIKI ze smartfonem. Bransoletka będzie mogła być ładowana zarówno bezprzewodowo, jak i za pomocą kabla USB. Więcej szczegółów technicznych Intel przedstawi prawdopodobnie w październiku.

bDXMpGID

MICA będziemy mogli kupić w 2015 roku. Cena bransoletki nie powinna przekroczyć tysiąca dolarów.

Udostępnij:
bDXMpGJz